×

Jak wygląda dziś mieszkanie w Kijowie? Ukrainka wróciła do niego po 3 miesiącach

Dziś mija 92. dzień wojny w Ukrainie. Wojny, która od jakiegoś czasu toczy się we wschodniej części kraju. W związku z przegrupowaniem sił rosyjskich, w pozostałej części kraju życie powoli wraca do normalności. Jak wygląda dziś mieszkanie w Kijowie? Ona wróciła do swojego lokum po trzech miesiącach nieobecności.

24-latka postanowiła wrócić do Kijowa

24-letnia Katerina, podobnie jak wielu innych Ukraińców, opuściła swoje mieszkanie w Kijowie w trosce o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Teraz, gdy wojska Władimira Putina skupiły się głównie na walkach we wschodniej części kraju, Ukrainka postanowiła wrócić do stolicy. Swoją drogę powrotną autokarem z Pragi do Kijowa, która zajęła jej łącznie 25 godzin, pokazała na TikToku.

Jak wygląda dziś mieszkanie w Kijowie
TikTok

Katerina nie kryła swojej ekscytacji, kiedy po wjechaniu do Ukrainy po raz pierwszy od 3 miesięcy mogła zapłacić w tamtejszej walucie. Zbliżając się do Kijowa, zwłaszcza w obwodzie kijowskim, na własne oczy widziała, jak wielkich zniszczeń dokonała rosyjska inwazja. W jej materiałach możemy zobaczyć m.in. zniszczone budynki czy wysadzone mosty.

Jak wygląda dziś mieszkanie w Kijowie młodej Ukrainki?

Katerina była jednocześnie podekscytowana i przerażona, kiedy zbliżała się do swojego mieszkania w Kijowie. Bardzo chciała je już zobaczyć, a jednocześnie bała się, co w nim zastanie i czy w ogóle ma do czego wracać. Dziś może mówić o prawdziwym szczęściu. Kiedy dotarła na miejsce okazało się, że jej bloku mieszkalnego nie trafiła żadna rakieta. Apartament nie został także okradziony przez Rosjan – prawdopodobnie nikt nie wchodził do niego, odkąd mieszkanie opuściła Katerina.

24-latka pochwaliła się również w mediach społecznościowych faktem, że po powrocie spotkała się ze swoim chłopakiem. W prezencie dostała od niego bukiet kwiatów.

W ostatniej części wzruszającej relacji Katerina pokazała choinkę bożonarodzeniową z zapalonymi światełkami. Stała tam od świąt. Jak sama powiedziała, „to pozostałość po zimie, która nigdy się nie skończyła dla Ukraińców”.

@katrjnaa homecoming 💔🇺🇦 #ukraine #standwithukraine ♬ Home – Edith Whiskers

Masowe groby w obwodzie kijowskim. „Strzelano do dzieci w wieku 2-4 lata”.

Źródła: www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij