×

Chłopiec nie miał nawet butów, a oddał swój sweter bezpańskiemu psu. Chciał go w ten sposób ogrzać

Niezależny fotograf Mohammad Imran Belaal robił zdjęcia w Karaczi w Pakistanie. Właśnie wtedy ujrzał coś niezwykłego – bezpański pies miał na sobie sweter. Mimo, że już sam ten widok był niecodzienny, okazuje się, że jest jeszcze jeden powód, który sprawia, że cała historia nabiera wyjątkowego znaczenia.

„Kiedy starałem się uchwycić w kadrze psa, ten chłopak przybiegł wołając go 'Jaggu, Jaggu' a pies zaczął szaleć z radości.” – Imran napisał w swoim wpisie na Facebooku. „Zaczął się z nim bawić, co było niewiarygodne bo nigdy nie widziałem zbłąkanego psa, który bawiłby się w ten sposób, w dodatku z dzieciakiem, które karmi go codziennie i oddaje mu swój sweter gdy jest zimno.”

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207989419514608&set=pcb.10207989419874617&type=3&theater

Wiek chłopca nie jest znany. Jest jednym z „dzieci ulicy”, które żyją i pracują w miastach całego Pakistanu. I właśnie to sprawia, że jego gest w kierunku psa jest jeszcze bardziej niezwykły.

Mimo, że sam nie posiada podstawowych rzeczy, jak buty, to znalazł sposób, aby ogrzać swojego przyjaciela.

I zrobił to z uśmiechem.

Ponieważ zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych, wiele osób pytało, jak może pomóc dziecku. Przyjaciel fotografa, Suhaib Jamal Nasir, założył projekt crowdfundingowy na GoFundMe, gdzie zebrane pieniądze „zapewnią chłopcu i psu odpowiednią odzież, żywność, schronienie, a także opiekę medyczną.”

Nie zapomnij podzielić się poruszającą historią chłopca i psa ze swoimi bliskimi!

Może Cię zainteresować

zamknij