×

Rodzice zorganizowali synkowi święta w listopadzie, ponieważ został mu tylko miesiąc życia

Któż z nas nie uwielbia magicznej atmosfery jaką niosą za sobą Święta Bożego Narodzenia? Dekorowanie domu, przygotowanie świątecznych posiłków, rozglądanie się za prezentami i spotkania z najbliższymi – to wszystko sprawia, że końcówka roku jest niepowtarzalnym okresem.

Mimo, że do Bożego Narodzenia wciąż został jeszcze ponad miesiąc czasu, ta rodzina świętuje w tym roku nieco wcześniej. Ma ku temu swój powód…

9-letni Jacob Thompson praktycznie niczym nie różni się od swoich rówieśników. Praktycznie, ponieważ już w wieku 5 lat zdiagnozowano u niego neuroblastomę – nowotwór, który występuje tylko u dzieci.

Chłopiec, jak każdy inny, lubi bawić się klockami Lego, grać w Minecrafta i uwielbia Gwiezdne Wojny.

Już na początku października, rodzice Jacoba zostali poinformowani, że chłopcu pozostał niewiele ponad miesiąc życia. To właśnie dlatego cała rodzina postanowiła przeżyć wyjątkowy, świąteczny okres wcześniej niż cała reszta.

Jacob uwielbia świąteczne kartki. Traktował je jak prezenty, a każdą z nich otwierał z ogromnym zaciekawieniem. Życzenia, które miało okazję odczytać, natychmiast poprawiały mu humor, a na jego twarzy zaczynał gościć uśmiech.

9-latek otrzymał w sumie ponad 100 kartek świątecznych z całego świata!

Ludzie nazywali go bratnią duszą. Choć ma zaledwie 9 lat, zdążył przeżyć bardzo wiele, a swoją historią mógłby obdarzyć niejednego człowieka – mówi mama chłopca.

Jacob i jego rodzina planują świętować Boże Narodzenie w najbliższy weekend.

Na tę okoliczność szpitalna sala 9-latka nie tylko zostanie ozdobiona świątecznymi elementami i choinką, ale również zawitać ma do niej… Święty Mikołaj!

Całe święta będą przygotowane specjalnie dla niego…

Polecane

Może Cię zainteresować