×

Są małżeństwem od 75 lat. Ale kiedy mąż zaczyna czytać jej pamiętnik, ona nie może powstrzymać łez

Dzisiejszy świat pędzi w tak zastraszającym tempie, że ludzie zapominają o fundamentalnych wartościach. W życiu wielu z nas nie ma czasu na pielęgnowanie miłości i zwracanie uwagi na drugiego człowieka. Związki bardzo często trwają tylko kilka lat…

Jack i Phyllis Potter są małżeństwem od 1942 roku. Spotkali się na balu i od razu wpadli sobie w oko. Mężczyzna spisywał najważniejsze wydarzenia ze swojego życia do pamiętnika. Nie zapomniał także odnotować tego wyjątkowego spotkania:

To był wspaniały wieczór. Tańczyłem z cudowną dziewczyną. Mam nadzieję, że spotkam ją wkrótce.

I tak też się stało. 16 miesięcy później byli już małżeństwem.

Jack i Phyllis Potter  (1)

Para nie doczekała się dzieci, dlatego byli dla siebie najważniejszymi osobami. Robili wszystko razem i czerpali z tego niesamowitą radość. Jack uwielbiał kolekcjonować wspomnienia, dlatego przelewał je na papier. Pamiętnik z każdym rokiem miał coraz więcej stron.

Niestety Phyllis zachorowała. Nad ich idealnym związkiem pojawiły się ciemne chmury. Demencja kobiety zabrała jej praktycznie wszystko: tożsamość, wspomnienia i ukochanego Jacka. Mężczyzna z racji wieku nie mógł sam opiekować się ukochaną żoną, dlatego zmuszony był umieścić ją w domu spokojnej starości, ale absolutnie nie zapomina o swojej Phyllis. Odwiedza ją każdego dnia i czyta jej pamiętnik, który towarzyszył im przez cały życie.

Mimo, że kobiecie ciężko się komunikować z ludźmi, w towarzystwie swojego męża czuje się bezpiecznie. Za każdym razem, gdy widzi Jacka, obejmuje go i ma łzy w oczach, a na pożegnanie całuje jego dłonie.

Jack daje jej tyle samo miłości i próbuje każdego dnia przybliżyć Phyllis ich historię, czytając pamiętnik. Choroba jest dla kobiety bezwzględna, ale Jack nie poddaje się i cieszy się z tego, że może spędzać czas ze swoją najdroższą. Kieruje się zasadą 'co ma być, to będzie'. Niczego nie planuje i celebruje każdą chwilę z żoną. Niedawno obchodzili 70. rocznicę ślubu, a gratulacje złożyła im sama królowa Elżbieta II.

Jack i Phyllis Potter  (2)

W czasach, w których relacje są tak krótkotrwałe i ludzie nie są stabilni, ta historia to prawdziwy dowód na to, że miłość naprawdę istnieje!

Może Cię zainteresować

zamknij