×

Koronawirus stał się nową modą i stylem? Influencerzy robią sobie sesje zdjęciowe z maseczkami!

Influencerzy reagują na koronawirusa Jedni apelują o zachowanie rozwagi, inni wybierają głupie żarty i niezbyt mądre podpisy pod zdjęciami…

Kontrowersyjnie, ale z głową

Hasztag #coronavirus stał się powszechny na instagramie i jest wykorzystywany w różny sposób. Chińskie influancerki postanowiły wykorzystać swoją popularność w celu promowania w jaki sposób chronić się przed groźnym wirusem. W podpisach swoich zdjęć w maseczkach umieściły porady lekarskie jak zniwelować ryzyko zachorowania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jada Hai Phong Nguyen ? (@hai_phong_nguyen)

„Śmieszne” zdjęcia z koronawirusem

Jedna z influancerek Mandy Brobeck zrobiła zdjęcie w maseczce i opisała je w sposób filozoficzny, aby docenić fakt, że jest się zdrowym oraz że ma się… smartphona:

Zawsze znajdą się ludzie w gorszej sytuacji niż ty. Ważne jest, aby zawsze dostrzegać pozytywne aspekty swojego życia, jesteś zdrowy, masz wspaniałą rodzinę, wspaniałych przyjaciół, masz dom, masz jedzenie, a nawet smartfona?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez YOUTUBE I FOOD I FITNESS (@healthy_mandy)

Logan Paul to amerykański youtuber, bokser i aktor. Po raz pierwszy zyskał rozgłos dzięki filmom wideo umieszczanych w serwisie Vine. Wrzuca dość kontrowersyjne zdjęcia i tym razem postawił zażartować sobie z epidemii w Chinach. Z półnagimi modelkami i gwiazdą porno Riley na pierwszym planie:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

f**k the corona virus

Post udostępniony przez Logan Paul (@loganpaul)

Z kolei Youtuber przebywający w Hongkongu Steven Divish wybrał „buntowniczy” styl z maseczką i kazał „sprawdzić wibracje”. W angielskim żargonie oznacza to, że ktoś ma zamiar wyrzucić z siebie negatywne emocje, które w nim siedzą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Vibe check. #shenzhen #stevendivish #maskon #wearthemask #coronavirus #hongkong

Post udostępniony przez Steven Divish (@stevendivish)

Jednak kolejny Influencer jest zdecydowane „mistrzem” jeśli chodzi o głupie pomysły i próbę zwrócenia na siebie uwagi.

Głupi wybryk zakończył się aresztowaniem

Lot z Toronto na Jamajkę został zmuszony do zawrócenia i awaryjnego lądowania. Wszystko przez influencera, który stwierdził, że zabawnie będzie wywołać panikę. Ubrany w maseczkę oraz rękawiczki 28-letni James Potok stanął na środku samolotu i oświadczył:

Czy mogę prosić o uwagę wszystkich? Właśnie wróciłem z prowincji Hunan, stolicy koronawirusa. Nie czuję się zbyt dobrze. Dziękuję.

Później powiedział „to był po prostu żart” i że miał nadzieję na wirusową zabawę na Instagramie z dowcipem. Potok został aresztowany i oskarżony o psoty po tym, jak samolot WestJet został zmuszony do zawrócenia, w wyniku czego drugi lot został odwołany. Wielu obserwatorów stwierdziło, że mógł równie dobrze oświadczyć, że ma bombę. Później na jego Youtube pojawiły się oficjalne przeprosiny:

Influencerzy reagują na koronawirusa, ale czy robią to w dobry sposób?

Źródła: www.donald.pl, www.instagram.com, www.instagram.com, www.theverge.com, www.wirtualnemedia.pl, zdrowie.wprost.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij