×

W tym kraju w ciągu zaledwie jednej doby przybyło ponad 75 000 zakażonych

Indie przegrywają z koronawirusem, a dobowa liczba nowych zakażeń przekroczyła już 75 tysięcy. Problemem mogą być procedury…

Najwyższa ilość zakażeń

W Indiach w ciągu minionej doby potwierdzono 75 760 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-19. Od początku pandemii w całym kraju koronawirusem zakaziło się 3 310 234 osób. To są oficjalne dane, w rzeczywistości ta liczba może być dużo większa.

Indie należą do najludniejszych krajów świata. Populacja tego kraju przekracza 1,3 miliarda i stanowi 1/6 ludzkości całej Ziemi.

Walka z koronawirusem jest w Indiach utrudniona nie tylko ze względu na liczbę ludności, lecz także duże obszary biedy, gdzie warunki higieniczne sprzyjają rozwojowi wielu chorób. Ze względu na ogromne odległości, mieszkańcy małych wiosek mają ograniczony dostęp do opieki medycznej, poza tym świadomość epidemiologiczna nie jest zbyt wysoka, również w szpitalach.

Już na początku pandemii organizacje humanitarne działające na terenie Indii, alarmowały, że sprzęt medyczny, stosowany w diagnozowaniu i terapii osób zakażonych koronawirusem w tym strzykawki, używane maski, rękawiczki, pojemniki po wlewach dożylnych, zbiorniki na mocz, zakrwawione bandaże są składowane na wysypiskach śmieci, często odwiedzanych przez bezdomnych i najbiedniejszych.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Potwierdzona wczoraj ilość zakażeń koronawirusem jest najwyższa od początku pandemii.

Indie przegrywają z koronawirusem

Liczba ofiar w ciągu ostatniej doby przekroczyła 60 tysięcy. Jak informuje CNN tylko w sierpniu wykryto w Indiach ponad 1,5 mln zakażeń koronawirusem, a miesiąc jeszcze się nie skończył…

W kraju przeprowadza się codziennie ponad 800 tysięcy testów na obecność koronawirusa, czyli 27 tysięcy testów na milion mieszkańców. Problemem jednak są procedury.

Oficjalnie szacuje się, że spośród zakażonych koronawirusem ok. 76 proc. wróciło do zdrowia, co daje współczynnik śmiertelności na poziomie 1,84 proc.

Kłopot w tym, że pacjenci, których uznano za wyzdrowiałych, nie przechodzą żadnych testów przed zakończeniem kwarantanny lub wypisaniem ze szpitala. Po prostu przyjmuje się, że są zdrowi, jeśli minęło 10 dni od pojawienia się objawów i stan się nie pogorszył.

Po spełnieniu tych dwóch warunków, można spokojnie wyjść na miasto i zarażać dalej. A krzywa zachorowań rośnie…

Źródła: www.rp.pl, oko.press, www.rp.pl

Może Cię zainteresować