×

Ile płacą w „Sanatorium miłości”? Producenci rozwiewają wszelkie wątpliwości

Ile płacą w „Sanatorium miłości”? Jak ujawniają producenci, kwoty są raczej symboliczne i negocjowane indywidualnie z każdym uczestnikiem. Najlepiej zarabia na reality show Marta Manowska.

Hit ramówki

Kiedy dwa lata temu telewizja publiczna rozpoczynała emisję reality show Sanatorium miłości, nie brakowało opinii, że romanse seniorów nikogo nie zainteresują. Uczestnicy pierwszej edycji dostarczyli jednak takich emocji, że ich uczuciowe perypetie przyciągały co tydzień 3,5 miliona widzów, a potem były jeszcze szeroko dyskutowane w mediach społecznościowych.

Internauci byli gotowi ostro pokłócić się na temat szans znajomości Małgosi i Marka i zawiłości charakterologicznych Ryszarda w Warszawy. Pierwsza seria znokautowała w swoim paśmie wszystkie propozycje konkurencji. Wprawdzie nikomu spośród 12 seniorów nie udało się zbudować trwałego związku, a jedyny rokujący nie przetrwał próby czasu, jednak oglądalność wszystko producentom wynagrodziła.

Decyzja o nakręceniu kolejnych sezonów zapadła jeszcze przed zakończeniem pierwszego. Pozyskanie uczestników nie stanowiło żadnej trudności, do tego stopnia, że widzowie zaczęli się zastanawiać, czy seniorzy nie są czasem przez producentów przekupywani.

Ile płacą w „Sanatorium miłości”?

Nie jest tajemnicą, że największymi wygranymi programów typu reality show są zwykle prowadzący. Zarobki Marty Manowskiej, gospodyni Sanatorium miłości, po pierwszym sezonie skoczyły z 8 do 10 tysięcy złotych za odcinek. Seniorom producenci zapewniają komfortowe zakwaterowanie w sanatorium, pełne wyżywienie, pakiet zabiegów, atrakcje towarzyskie i opiekę lekarską. Jeśli jednak chodzi o żywą gotówkę, to nie są to kokosy, a raczej kieszonkowe.

Mimo to chętnych na przeżycie przygody życia nie brakuje. 8 marca rozpoczął się casting do czwartej edycji. Wystarczy wysłać na adres sanatoriummilosci@tvp.pl zgłoszenie zawierające dane kontaktowe, czyli imię i nazwisko, numer telefonu, miejsce zamieszkania, wiek, którego dolna granica wynosi 60 lat, informacje o wykształceniu zainteresowaniach oraz kilka zdjęć. Ważne jest, by zdążyć z wysłaniem zgłoszenia do 13 sierpnia 2021 roku.

Jak wynika z informacji zawartych w regulaminie programu, wynagrodzenie będzie uzgadniane indywidualnie:

Z tytułu udziału w Audycji Uczestnik otrzymuje wynagrodzenie określone w umowie. Wysokość wynagrodzenia jest symboliczna, określona przez Producenta i nie podlega negocjacjom.

Z przecieków po drugim sezonie wynikało, że są to niewielkie kwoty. Według informacji, do których dotarł Pomponik, mogło to być ok. 1 500 złotych na rękę.

Źródła: www.telemagazyn.pl, pl.wikipedia.org
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij