×

Policja wyłowiła z jeziora ciało mężczyzny. Rana postrzałowa zdeformowała całą jego twarz

Ciało tego mężczyzny zostało wyłowione z jeziora Długiego 10 czerwca 2018 roku, jednak dopiero teraz policji z Olsztyna udało się zidentyfikować jego tożsamość. Mężczyzna nie zginął przez przypadek. Miał ranę postrzałową głowy. Przyczyną było prawdopodobnie samobójstwo. Broń, z której padł strzał była również zatopiona w jeziorze.

Identyfikacja mężczyzny

Zwłoki mężczyzny były do tego stopnia zdeformowane, że jego rozpoznanie stanowiło nie lada wyzwanie. Identyfikację ciała utrudniał fakt, że w jego ubraniu nie znaleziono żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych.

Rozpoznanie okazało się możliwe dopiero, kiedy eksperci przygotowali komputerową rekonstrukcję wizerunku mężczyzny. Dodatkowo w ustaleniu jego tożsamości pomogły uzyskane od mieszkanki Olsztyna informacje. Teraz już wiadomo, że zwłoki należały do mieszkańca jednej z miejscowości pod Szczecinem.

Informację o odnalezieniu ciała przekazaliśmy już rodzinie – mówi Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Policja

Przeszukanie mieszkania

Policjanci przeszukali także mieszkanie zmarłego mężczyzny. Okazało się, że znajdowały się w nim różnego rodzaju bronie, które w sumie były warte kilkaset tysięcy złotych.

Może Cię zainteresować