×

Twój charakter zależy od miesiąca, w którym się urodziłeś. To dlatego jesteś, jaki jesteś!

Moda na definiowanie ludzi na podstawie daty ich urodzenia cieszy się niesłabnącą popularnością. Osobom, urodzonym w konkretnych dniach poszczególnych miesięcy przyporządkowuje się szczęśliwe kamienie, drzewa, zwierzęta, znaki zodiaku i układa się horoskopy. Podobno miesiąc naszego urodzenia narzuca cechy osobowości, które pozostają w nas na całe życie. Wiadomo, lepiej takie „doniesienia” traktować z przymrużeniem oka. Ale może się trafić wśród nich ziarno prawdy…

Styczeń

Do mocnych stron osób urodzonych w styczniu należą ambicja, motywacja i upór w dążeniu do celu. Niestety, te cechy charakteru wiążą się także z nieustępliwością i nieumiejętnością chodzenia na kompromisy, co może znacząco utrudnić relacje międzyludzkie.

Luty

Urodzeni w najkrótszym miesiącu roku są osobami, u których przeważa sceptycyzm i ostrożność. Ponoć bierze się to z niezdecydowania lutego, który wprawdzie oficjalnie należy do miesięcy zimowych, ale w trakcie jego panowania zaczynają kwitnąć przebiśniegi, będące zapowiedzią wiosny. Wadą osób urodzonych w lutym jest niezdecydowanie i częste odwoływanie planów.

Marzec

Osoby urodzone w marcu, cieszą się opinią spontanicznych i odważnych. Podobnie jak przyroda, która w marcu zaczyna budzić się do życia, uważają, że lepiej nie zwlekać za długo i podjąć decyzje, jak najszybciej. Niestety, czasem są one mocno nietrafione…

Kwiecień

Urodzeni w kwietniu uchodzą za pogodnych i optymistycznie nastawionych do życia. Dla nich szklanka jest zawsze do połowy pełna. Czasem jednak zdarza im się pomylić optymizm z ignorowaniem problemu. Są gotowi zamieść pod dywan naprawdę wiele, byle tylko nie popsuć sobie humoru.

Maj

Maj, jak utarło się uważać, jest miesiącem miłości. Dlatego urodzeni w maju mają opinię niepoprawnych romantyków. Znane są z tego, że dostrzegają uczucie między dwojgiem ludzi nawet tam, gdzie go nie ma i z entuzjazmem biorą się za swatanie. Z tego powodu często zarzuca im się wścibstwo, chociaż często wtrącają się w cudze sprawy wyłącznie z życzliwości.

Czerwiec

Urodzeni w tym miesiącu są prawdziwymi duszami towarzystwa. Lubiani przez wszystkich, rozkręcą każdą imprezę. Należą do osób obdarzonych tak zwaną dobrą energią, a także szerokimi zainteresowaniami, co sprawia, że ludzie do nich lgną. Niestety, mają tendencję do porzucania swoich własnych pomysłów od razu po tym, jak na nie wpadli.

Lipiec

Urodzeni w lipcu są konsekwentni i chociaż czasem brakuje im błyskotliwości, nadrabiają rozwagą. Kiedy mają plan, realizują go w najdrobniejszych szczegółach, obojętnie czy są to porządki w szafie czy nauka mandaryńskiego. Niestety, często cierpią na tym ich bliscy, którzy schodzą na dalszy plan wobec najnowszego hobby.

Sierpień

Urodzeni w sierpniu uchodzą za osoby z artystycznym zacięciem. Swoją kreatywnością inspirują otoczenie, niestety, często utożsamiają ją z bałaganiarstwem. Z reguły przeżywają życie w bałaganie, który chętnie nazywają „artystycznym chaosem”, nawet jeśli niewiele ma z nim wspólnego.

Wrzesień

We wrześniu przychodzą na świat osoby rozważne i zapobiegliwe. Ich wewnętrzne poukładanie jest wręcz nudne. Zawsze mają przy sobie zapas chusteczek do nosa, długopis i pastylki na gardło, gdyby kogoś rozbolało. Nic ich nie zaskoczy, niestety brak spontaniczności czasem im samym zaczyna przeszkadzać.

Październik

Urodzeni w październiku uważani są za domatorów. W przeciwieństwie do dusz towarzystwa, najlepiej czują się w zaciszu własnego domu, z książką lub serialem. Dzięki tonom przeczytanych tomów mają niezwykle rozległą wiedzę i szerokie horyzonty, jednak często zarzuca im się nietowarzyskość i tendencję do kiszenia się we własnym sosie.

Listopad

Osoby, urodzone w listopadzie uchodzą za pesymistów, czemu ciężko się dziwić, biorąc pod uwagę, że miesiąc ten rozpoczyna się Świętem Zmarłych, a potem przeważa deszcz. To jednak nauczyło je ostrożności i przewidywania wszystkiego z wyprzedzeniem. Na każdą okoliczność mają plany B, C, D i tak dalej, a w głowie tysiące możliwych scenariuszy. Rzadko nie udaje im się przewidzieć wszystkiego, ale jeśli już tak się zdarzy, podchodzą do sprawy z wrodzonym fatalizmem.

Grudzień

Urodzeni w grudniu uchodzą za swoich największych krytyków. Zawsze mogliby mieć lepszą fryzurę, więcej błyskotliwych uwag do wygłoszenia i bardziej perfekcyjnie zaparkować samochód. Ta cecha wprawdzie każe im mierzyć coraz wyżej, jednak przy okazji sprawia, że zapominają polubić samych siebie. Zamiast tego bez końca zadręczają się swoimi porażkami, nawet jeśli nie były istotne i wszyscy już dawno o nich zapomnieli.

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij