Hodowca odcinał uszy szczeniakom
Kategorie DrastyczneŚwiat

Hodowca odcinał uszy szczeniakom! Okaleczane psy były kupowane przez celebrytów!

Hodowca odcinał uszy szczeniakom
Imgur

Hodowca odcinał uszy szczeniakom za pomocom ostrzy brzytwy! Następnie sprzedawał je znanym celebrytom…

Hodowca odcinał uszy szczeniakom

Simon Davis z Bedworth został aresztowany 30 stycznia 2019 roku po tym, jak RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) i policja Warwickshire przeprowadziły wspólny nalot na jego dom w Acacia Crescent, Warwickshire. RSPCA zgromadził szereg dowodów, w tym zdjęcia przed i po „zabiegach” oraz skonfiskowano akcesoria medyczne, takie jak strzykawki, żyletki i kleszcze. Simon Davis używał żyletek by wykonywać bolesne operacje „kosmetyczne” na amerykańskich buldogach.

Hodowca odcinał uszy szczeniakom, aby te wyglądały „groźniej”. Przedstawicielka RSPCA Sara Pratt powiedziała:

Nie ma możliwości sprawdzenia jakie leki były dostępne podczas i po operacjach przeprowadzanych przez Davisa. Czy operowane psy lub szczenięta otrzymały odpowiednią ulgę w bólu podczas i po „zabiegach”. Nie można również stwierdzić, czy którakolwiek z przeprowadzonych operacji miała powikłania. Możliwe, że później nastąpiły dalsze cierpienie psów, w tym szczeniąt, np. infekcje.

Sławni odbiorcy psów

Prokuratura poinformowała sąd, że jedno ze szczeniąt o imieniu Kyro zostało kupione przez znaną celebrytkę. Chodzi o Leigh-Anne Pinnock i jej chłopaka Andre Gray’a, który gra dla klubu piłkarskiego Watford.

Wiele osób skrytykowało piosenkarkę na Instagramie, gdzie regularnie zamieszcza zdjęcia psa. Aaron Chalmers (angielska osobowość telewizyjna i sportowiec uprawiający mieszane sztuki walki) także zakupił psa od Davisa. Fani obojga celebrytów nie szczędzą krytyki wobec nich.

Kara dla pseudo-hodowcy

Davis, który handlował psami nazywając swoją firmę Lions Lair Kennels , przyznał się do obcinania uszu siedmiu szczeniąt. Podczas nalotu znaleźli siedem bud, w przerobionym budynku garażu na tyłach ogrodu, zawierającym osiem buldogów amerykańskich. Kolejnych dziewięć buldogów amerykańskich znaleziono w domu matki Davisa w pobliżu Chelsey Road.

Wśród nich były dwa ciężarne psy i sześć z przyciętymi uszami. Otrzymał wyrok w wysokości 18 tygodni więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy. Nakazano wykonać 160 godzin nieodpłatnych prac społecznych i zapłacić 10 973 funtów kosztów sądowych. Otrzymał także 15-letni zakaz trzymania i handlu psami.

Jak można było okaleczać zwierzęta dla”ładnego wyglądu”?

Hodowca odcinał uszy szczeniakom
Imgur
Hodowca odcinał uszy szczeniakom
Instagram
Hodowca odcinał uszy szczeniakom! Okaleczane psy były kupowane przez celebrytów!
Instagram