×

Hodowca odcinał uszy szczeniakom! Okaleczane psy były kupowane przez celebrytów!

Hodowca odcinał uszy szczeniakom za pomocom ostrzy brzytwy! Następnie sprzedawał je znanym celebrytom…

Hodowca odcinał uszy szczeniakom

Simon Davis z Bedworth został aresztowany 30 stycznia 2019 roku po tym, jak RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) i policja Warwickshire przeprowadziły wspólny nalot na jego dom w Acacia Crescent, Warwickshire. RSPCA zgromadził szereg dowodów, w tym zdjęcia przed i po „zabiegach” oraz skonfiskowano akcesoria medyczne, takie jak strzykawki, żyletki i kleszcze. Simon Davis używał żyletek by wykonywać bolesne operacje „kosmetyczne” na amerykańskich buldogach.

Hodowca odcinał uszy szczeniakom, aby te wyglądały „groźniej”. Przedstawicielka RSPCA Sara Pratt powiedziała:

Nie ma możliwości sprawdzenia jakie leki były dostępne podczas i po operacjach przeprowadzanych przez Davisa. Czy operowane psy lub szczenięta otrzymały odpowiednią ulgę w bólu podczas i po „zabiegach”. Nie można również stwierdzić, czy którakolwiek z przeprowadzonych operacji miała powikłania. Możliwe, że później nastąpiły dalsze cierpienie psów, w tym szczeniąt, np. infekcje.

Sławni odbiorcy psów

Prokuratura poinformowała sąd, że jedno ze szczeniąt o imieniu Kyro zostało kupione przez znaną celebrytkę. Chodzi o Leigh-Anne Pinnock i jej chłopaka Andre Gray’a, który gra dla klubu piłkarskiego Watford.

Wiele osób skrytykowało piosenkarkę na Instagramie, gdzie regularnie zamieszcza zdjęcia psa. Aaron Chalmers (angielska osobowość telewizyjna i sportowiec uprawiający mieszane sztuki walki) także zakupił psa od Davisa. Fani obojga celebrytów nie szczędzą krytyki wobec nich.

Kara dla pseudo-hodowcy

Davis, który handlował psami nazywając swoją firmę Lions Lair Kennels , przyznał się do obcinania uszu siedmiu szczeniąt. Podczas nalotu znaleźli siedem bud, w przerobionym budynku garażu na tyłach ogrodu, zawierającym osiem buldogów amerykańskich. Kolejnych dziewięć buldogów amerykańskich znaleziono w domu matki Davisa w pobliżu Chelsey Road.

Wśród nich były dwa ciężarne psy i sześć z przyciętymi uszami. Otrzymał wyrok w wysokości 18 tygodni więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy. Nakazano wykonać 160 godzin nieodpłatnych prac społecznych i zapłacić 10 973 funtów kosztów sądowych. Otrzymał także 15-letni zakaz trzymania i handlu psami.

Jak można było okaleczać zwierzęta dla”ładnego wyglądu”?

Źródła: thecrueltylistuk.com, www.dailymail.co.uk, www.bbc.com, www.itv.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Imgur, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij