×

Wycieńczona suczka walczyła o życie szczeniąt. Ktoś przypiął ja do płotu łańcuchem

W cenzuralnym języku brakuje słów na widok, który zobaczyli pracownicy schroniska. Suczka razem z malutkimi szczeniakami przykuta do płotu.

<a href=Facebook">

Facebook

Suczka ze szczeniakami przykuta do płotu

Na początku listopada anonimowy informator zaalarmował policję i pracowników ośrodka opieki dla zwierząt ISPCA. Okazało się, że jest to dwuletnia suczka. Obok niej znajdowało się sześcioro szczeniaków, które niedawno przyszły na świat. Psia mama  ze wszystkich sił chroniła swoje młode przed zimnem i karmić, choć sama była zagłodzona. Patrząc w jej oczy człowiek ma ochotę się rozpłakać. Łańcuch został zapięty w taki sposób, że zwierzę mogło tylko leżeć i nawet nie mogło zmienić swoją pozycję.

<a href=Facebook">

Facebook

Suczka i jej szczeniaki zabrano do krajowego centrum zwierząt ISPCA w Co Longford na pilną ocenę weterynaryjną. Po znalezieniu zwierzęta były wyziębione i głodne i nie wiadomo, jak długo pozostawały na polu. Po kontroli przeprowadzonej przez personel weterynaryjny nie wydaje się, aby matka lub jej szczenięta cierpiały z powodu problemów zdrowotnych porzuconych.

<a href=Facebook">

Facebook

Właściciel pozostaje nieznany

Kierownik centrum ISPCA, Hugh O’Toole, powiedział:

– Pozostawienie młodego psa zaledwie dwuletniemu związanemu bez wody, jedzenia i schronienia zdecydowanie na pewno naraża ją na niebezpieczeństwo dla życia młodych szczeniąt.

<a href=Facebook">

Facebook

O’Toole dodał, że psa przeskanowano w poszukiwaniu chipa w celu wyśledzenia jej właściciela, ale niestety go nie było. W Irlandii właściciele mają obowiązek za-chipować swoje zwierzęta i zgłosić to do to do odpowiedniego wydziału. Organizacja charytatywna zachęca właścicieli zwierząt domowych do jak najszybszej sterylizacji zwierząt, aby zapobiec przypadkowym lub niechcianym miotom.

<a href=Facebook">

Facebook

Suczka wabi się obecnie Emmy Lou a jej maleństwa to Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June i Patsy. W schronisku odzyskują siły i czekają na adopcję do kochającego właściciela.

Ciężko podejść do tego tematu na spokojnie i na takie zachowanie człowiek aż się gotuje.

Źródła: www.irishtimes.com, www.wprost.pl, metro.co.uk
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować