×

Trzymała swoją córeczkę po raz pierwszy. Nie mogła oderwać wzroku od jej klatki piersiowej

Narodziny dziecka to jedno z najbardziej ekscytujących ludzkich doświadczeń. Z pewnością potwierdzi to każdy rodzic. Przyzna się też do tego, że wraz z wiadomością o tym, że na świat przyjdzie jego potomek, pojawia się w nim paniczny strach o jego zdrowie. Niestety, nie wszyscy rodzice mają tyle szczęścia i mogą powitać zdrowe maleństwo.

Szok dla rodziców

Pewna para z Indii – Prem Kumari i Arvind Patel – również nie mogła doczekać się narodzin córeczki. Jednak kiedy dziecko przyszło na świat, rodzice byli zaskoczeni. Dziewczynka urodziła się z wyjątkowo rzadką chorobą.

Jedna na milion

Hemlata przyszła na świat w szpitalu Khajuraho w centralnych Indiach. Tuż po narodzinach okazało się, że jej maleńkie serduszko znajduje się poza klatką piersiową. W czasie porodu, który odbył się drogą naturalną, całe szczęście nie doszło do żadnych komplikacji. Po czasie okazało jednak, że dziewczynka cierpi na ektopię serca, czyli rzadką wadę rozwojową. Pojawia się ona zaledwie u jednego na milion maluchów.

Lekarz Chaurasiya, pod którego opieką znajdowała się Hemlata, wyjaśnia, że:

Ta wada wrodzona powoduje, iż serce bije poza ciałem i jest chronione tylko cienką warstwą skóry na klatce piersiowej

Pomoc finansowa

Stan dziewczynki był bardzo poważny, ale rodzicom udało się otrzymać pomoc finansową. Córka 22-letniej Prem Kumari oraz jej dwa lata starszego małżonka, trafiła pod opiekę India Institute for Medical Sciences w New Delhi. Ma przejść serię skomplikowanych operacji, które mają umożliwić jej dalsze, w miarę normalne funkcjonowanie.

Mamy nadzieję, że w przyszłości mała Hemlata będzie mogła cieszyć się życiem bez żadnych ograniczeń.

Poniżej możecie zobaczyć, jak bije jej serduszko:

Może Cię zainteresować

zamknij