×

Gwałt w szkolnym autobusie! 14-latka została pobita i wykorzystana przez kolegów

Gwałt w szkolnym autobusie. Niepełnosprawna nastolatka przez wiele dni znosiła przemoc fizyczną, do której dochodziło w autobusie. Kierowca zareagował dopiero, gdy doszło do gwałtu na 14-latce. Sprawcami byli jej szkolni koledzy.

Gwałt w szkolnym autobusie

Przez 17 dni dziewczynkę spotykała przemoc fizyczna ze strony rówieśników. Do incydentów dochodziło w trakcie przejazdów szkolnym autobusem. Dopiero, gdy doszło do gwałtu, kierowca pojazdu zgłosił przestępstwo na policję. 14-letnia dziewczynka, której rozwój intelektualny zatrzymał się na poziomie 5-letniego dziecka została całkowicie rozebrana przez szkolnych kolegów. Pobito ją i wykorzystano seksualnie.

Jak udało się ustalić, znęcające się nad 14-latką dzieci również posiadają „specjalne potrzeby edukacyjne”. Zdarzenie miało miejsce w hrabstwie Fulton w stanie Georgia. Rodzina pokrzywdzonej uważa, że kierowca postąpił źle, ignorując poprzednie ataki seksualne.

Co więcej, wydaje się nieprawdopodobne, aby mężczyzna nie zauważył, że dzieje się coś niepokojącego, ponieważ pojazd, którym podróżowali nastolatkowie składa się z zaledwie trzech rzędów. Jest to typowy autobus dostosowany do transportu osób z niepełnosprawnościami.

Szkoła krytykuje działania prawników

Przedstawiciele szkoły, do której uczęszcza gwałcona 14-latka uważają, że sprawa stała się zbyt medialna i krytykują prawników wynajętych przez rodzinę dziewczynki. Uważają, że nie powinni oni wypowiadać się w mediach na temat całego zdarzenia, ponieważ sprawcy są osobami bardzo młodymi.

Lee Parks, jeden z prawników rodziny ofiary powiedział, że kierowca przypuszczał, że w pojeździe dzieje się coś niedobrego.

Kierowca autobusu bez przekonania powiedział, że „coś” widział. Nie powiedział, co to było.

Wydaje się zaskakujące, że w autobusie nie było opiekuna, który sprawowałby opiekę nad wymagającymi ciągłego nadzoru nastolatkami.

Ze względu na dobro nastolatki, jej tożsamość nie została podana do wiadomości publicznej

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować