×

Pod Piotrkowem doszło do tragedii. 17-latek zgwałcił synka sąsiadów

Mieszkańcy Woli Krzysztoporskiej od kilku dni są zszokowani. Jak coś takiego mogło się zdarzyć obok nich? 9-letni Krzyś ukrywał co stało się w piwnicy bloku, gdzie mieszkał. W końcu zwierzył się swojej cioci. Ta natychmiast wezwała policję.

Gwałt na sąsiedzie

Nikt nie spodziewał się, że 17-letni Patryk jest zdolny do czegoś takiego. Mieszkańcy bloku socjalnego w Woli Krzysztoporskiej bardzo dobrze się znali. Jak wspomina mama 9-letniego Kuby:

W życiu bym nie przypuszczała, że jest do tego zdolny. On tu przecież przychodził do nas do domu. Syn nic nie mówił. Dopiero po świętach powiedział mojej siostrze. Nie rozmawiamy z Krzysiem na ten temat. Na razie boi się. Póki Patryka nie ma, Krzyś schodzi na dół. Jak będzie później, kiedy pójdzie do szkoły? Nie wiem. Może Patryk szybko nie wróci z więzienia to może się wszystko ułoży.

Zwabił młodszego kolegę do piwnicy

W piwnicy wspólnie zamieszkiwanego bloku 17-letni Patryk miał swoją samotnię. Zwabił tam 9-letniego Krzysia i wykorzystał. Chłopcy od lat mieszkają obok siebie. Patryk na parterze z rodziną, a Krzyś na piętrze. Kiedy mieszkańcy dowiedzieli się, o tym co zrobił 17-latek, na drzwiach jego domu narysowano krzyż i opatrzono je wyzwiskami. Tata skrzywdzonego chłopca podkreśla, że rodzina nie jest niczemu winna i prosi o zaprzestanie takich działań:

Ja nie winię jego matki, bo przecież nawet nie wiedziała, co zrobił jej syn

Postępowanie jest w toku

Rzecznik prokuratury okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim ,Witold Błaszczyk, poinformował:

Śledztwo wszczęto w prokuraturze rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim. Zatrzymano 17-letnią osobą, której postawiono zarzut zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy.

Jak coś takiego można zrobić drugiej osobie, do tego niewinnemu dziecku? Czy rodziny będą w stanie żyć w jednym bloku?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Maxpixels (miniatura wpisu), Maxpixels

Może Cię zainteresować

zamknij