×

19-latka została zgwałcona na wakacjach na Cyprze. Policja zatrzymała 12 sprawców

Na Cyprze doszło do brutalnego ataku na 19-latkę z Wielkiej Brytanii. Młoda kobieta padła ofiarą gwałtu. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą właśnie aresztowali dwunastu nastolatków z Izraela, którzy są podejrzani o dokonanie napaści. Żaden z nich nie ma więcej niż 18 lat.

Gwałtu prawdopodobnie dokonała grupa nastolatków

Do zdarzenia miało dojść w hotelu w kurorcie Ajia Napa. To jedno z najpopularniejszych miejsc na Cyprze. W środę rano na posterunku policji pojawiła się 19-letnia Brytyjka, która zeznała, że została zgwałcona przez kilku napastników. Funkcjonariusze bardzo szybko zajęli się sprawą i aresztowali dwunastu podejrzanych jeszcze tego samego dnia. Wszyscy zatrzymani są narodowości izraelskiej. Mają między 16 a 18 lat, poza jednym, który skończył dopiero 15 lat.

Rodziny oskarżonych nie wierzą w ich winę

Nastolatkowie spędzili noc w areszcie, a w czwartek rano zostali przesłuchani. Grupa szybko trafiła przed oblicze sądu, który potwierdził ich tożsamość. Na salę rozpraw zostali wprowadzeni w kajdankach, a część ich rodzin, która przyleciała z Izraela, zorganizowała dla nich swoisty manifest wsparcia. Żaden z nastolatków nie przyznał się do winy, chociaż 3 przyznało, że uprawiało seks z 19-latką. Pozostali podejrzani twierdzą, że nie mają nic wspólnego ze sprawą.

Sprawę monitorują brytyjskie i izraelskie władze

Ze względu na wiek i narodowość poszkodowanej oraz domniemanych sprawców, sprawie przyglądają się przedstawiciele rządów Wielkiej Brytanii i Izraela. Przedstawiciel izraelskiego konsulatu, który pojawił się na sali rozpraw zapewnił, że chce tylko monitorować całe postępowanie, a nie wpływać na działania sądu. Tymczasem brytyjskie Foreign Office zajmuje się udzieleniem wsparcia pokrzywdzonej 19-latce.

Może Cię zainteresować