×

3-letnie dziewczynka brutalnie zgwałcona i zarażona chorobą weneryczną

32-letni mężczyzna jest oskarżony przez policję za gwałt na 3-letniej dziewczynce. Odkrycie tego, że doszło do przestępstwa nastąpiło dopiero, gdy matka dziecka zorientowała się, że ma ono objawy choroby wenerycznej.

Gwałt na 3-letnim dziecku

Lekarzom udało się potwierdzić, że podejrzany o gwałt, 32-letni imigrant Erytrei ma tę samą chorobę, co 3-latka. W laboratorium stwierdzono, że u obojga występuje identyczny szczep bakteryjny. Do szokującego przestępstwa doszło w Szwecji. Wszystko wskazuje na to, że gwałciciel zaraził dziecko podczas stosunku. Obywatel Erytrei przebywa w Szwecji od 2010 roku. Pomimo tego, że mieszka w kraju już od 10 lat, w chwili zatrzymania nie był w stanie posługiwać się żadnym językiem poza arabskim. Konieczne było sprowadzenie tłumacza. Policja przypuszcza, że gwałt miał miejsce w styczniu lub lutym tego roku w domu w mieście Sollentuna na obrzeżach Sztokholmu. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator prowadzący sprawę uważa, że przestępstwo należy uznać za ciężkie, ponieważ mężczyzna, biorąc pod uwagę młody wiek dziecka „wykazał się szczególną bezwzględnością i brutalnością”. Warto zaznaczyć, że w Erytrei niemal 50 procent obywateli to muzułmanie. W religii islamskiej dopuszcza się gwałt na tzw. niewiernej, czyli na kobiecie, która nie jest muzułmanką. Co więcej, w krajach islamskich małżeństwa i współżycie z nieletnimi są dość często ważnym elementem tradycji. Napływ imigrantów z Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu do Europy sprawił, że problemy wynikające z braku edukacji i zacofania, które dotychczas występowały wyłącznie we wspomnianych rejonach, zaczęły przenosić się na grunt europejski.

Rekordowa ilość gwałtów

W ubiegłym roku w Szwecji odnotowano rekordową liczbę aż 8 350 zgłoszonych gwałtów. Stanowi to wzrost o 6% w stosunku do 2018 roku. Co niepokojące, aż 3 410 zgłoszonych gwałtów zostało popełnionych w stosunku do dzieci w wieku 0-17 lat. W kraju obserwuje się coraz więcej przestępstw przeciwko dzieciom. Przykładowo w 2019 roku miało miejsce 2 480 napaści seksualnych na dzieci, co stanowi wzrost o 31% w porównaniu z rokiem poprzednim. W ciągu ostatniej dekady odnotowano 40%-owy wzrost liczby gwałtów w Szwecji – od 5 960 zgłoszonych gwałtów w 2010 r. do 8 350 zgłoszonych gwałtów w 2019 roku.

Fotografie: DCF 1.0 (miniatura wpisu), Imgur.com, en.wikipedia.org

Polecane

Może Cię zainteresować