×

Unikaj gumy do żucia przed stosunkiem. Chyba, że chcesz się później wstydzić

Kiedy planujesz wyjście na randkę, lepiej unikaj spożywania niektórych rzeczy. Dlaczego? Bo zamiast motyli w brzuchu, możesz mieć rewolucję. I to nie byle jaką! Chyba nie chcesz powstrzymywać bąków przez całe spotkanie i skupiać się głównie na tym, aby nic Ci się nie…wymknęło spod kontroli, prawda? Właśnie dlatego tych kilku rzeczy zdecydowanie lepiej jest unikać przed randką.

Guma do żucia

Jeśli szykujesz się do wyjścia na randkę, lepiej nie żuj gumy. To oczywiste, że przed takimi spotkaniami zdecydowana większość z nas sięga właśnie po nią, ale to nic dobrego. Jeśli chcesz cieszyć się świeżym oddechem, lepiej po prostu dokładnie wyszoruj zęby i użyj płukanki. Ewentualnie zaopatrz się w spray odświeżający oddech.

Dlaczego? Już śpieszymy z odpowiedzią. Żując gumę, połykamy dużo powietrza, a to może prowadzić do wzdęć. Ale to jeszcze nie wszystko! Twój układ pokarmowy „pomyśli”, że zbliża się kolejna porcja jedzenia i zaczynie uwalniać enzymy żołądkowe używane do trawienia pokarmu. Z kolei to ostatecznie może doprowadzić do problemów żołądkowych. No cóż. Prawda jest taka, że być może Twój oddech będzie świeży, ale inne zapachy mogą pokrzyżować Ci plany. Co więcej mięta pieprzowa tłumi testosteron, a to prowadzi do obniżenia libido…

Ostre przyprawy

Ostre przyprawy z pewnością zwiększają libido. Wszystko dzięki temu, że poprawiają ukrwienie wrażliwych miejsc, ale mogą także wywołać całą masę nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle brzucha, zgaga, czy wzdęcia. To jeszcze nie koniec. Ostre przyprawy mogą wywołać u nas również ostrą reakcję…przeczyszczającą. Takich odgłosów chyba wolelibyśmy oszczędzić swojej drugiej połówce. Zwłaszcza w pustym i cichym mieszkaniu. ?

Alkohol

Oczywiście nie mówimy tu o kieliszku lub dwóch, które mogą sprawić, że będziesz bardziej odważny i bezpośredni, tylko o większej ilości. Spożycie nadmiaru alkoholu znacznie pogarsza zdolność do współżycia u mężczyzn.

Czerwone mięso

Czerwone mięso jest bardzo ciężkostrawne. Spożywając je przed randką, zapewniamy swojemu układowi trawiennemu dodatkową pracę. Przez to możemy poczuć się bardzo ospali i zmęczeni. A takie uczucia z pewnością nie są mile widziane, kiedy któreś z partnerów nabiera ochotę na igraszki, czyż nie?

Żółty ser

Nie od dziś wiadomo, że produkty mleczne znacznie obniżają popęd płciowy. Dlatego kiedy w czasie romantycznej kolacji najdzie Cię ochota na deskę serów, lepiej zostaw to na inną okazję. Ponad to nabiał może spowodować także wzdęcia oraz wydzielania większej ilości śluzu.

Lukrecja

W New England Journal of Medicine opublikowano badanie, według którego korzeń lukrecji może znacząco obniżyć popęd seksualny zarówno u pań, jaki i u panów.

Brokuły

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że brokuł to bardzo zdrowe warzywo. Posiada wiele wartości odżywczych i jest bogaty w antyoksydanty. Niestety, sprzyja także wzdęciom, a chyba nie chcesz dusić w sobie gazów przez całe romantyczne spotkanie. Zamiast na miłych chwilach, trzeba by się skoncentrować jedynie na tym, aby nic Ci się nie wymknęło…

Polecane

Może Cię zainteresować