×

Grób księżnej Diany po 22 latach od tragicznej śmierci. Aż płakać się chcę na jego widok

Księżna Diana, przez wielu nazywana Królową Ludzkich Serc. Jej nagła śmierć wstrząsnęła ludźmi na całym świecie. Gdzie została pochowana? Jak wygląda grób księżnej Diany? Wielu jej fanów, może być wstrząśnięta tym widokiem. W sieci pojawiły się zdjęcia miejsca jej pochówku. Cieżko ukryć, że są one przygnębiające…

Dzień, który pozostanie w pamięci…

31 sierpnia 1997 roku, auto księżnej Diany i jej przyjaciela Dodi Al-Fayed mknie ulicami Paryża, uciekając przed natrętnymi paparazzi. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w filar tunelu Alma. Kochanek i kierowca auta umierają na miejscu, a Diana zostaje przewieziona do szpitala. Niestety kekarzom nie udaje się jej uratować i odchodzi nad ranem…

Tunel Alma, w którym zginęła Diana:

Ta informacja niczym huragan obiegła wszystkie światowe media. Tłumy żałobników modliło się pod Buckingham Palace. Czas na chwilę zatrzymał się…

Gdzie jest grób księżnej Diany? Gdzie została pochowana?

Powszechnie uważano, że Diana pochowana jest na terenie posiadłości swojej rodziny. Tym sposobem rodzina królewska miała zapobiec sprofanowania grobu przez szalonych wielbicieli księżnej i ukryć jej ciało w innym miejscu.

Wydano komunikat, że księżna spoczywa w rodzinnym grobie w Althorp Park, a wstęp do tego miejsca wynosi 20 dolarów.

Tak naprawdę, trumna z ciałem Diany znajduję się na terenie posiadłości jej brata Charlesa. Upamiętniający ją pomnik został postawiony na niewielkiej wyspie otoczonej jeziorem. Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy. To właśnie tam, Diana uwielbiała się bawić w dzieciństwie.

grób księżnej Diany

Zdjęcie jej nagrobka wywołało oburzenie

Darren McGrady – prywatny kucharz Diany opublikował zdjęcie, na którym widać w jakim stanie jest nagrobek. W dosadnych słowach napisał, że księżna nie zasługuje na takie traktowanie ze strony rodziny królewskiej.

Zawsze mówiłem, że Diana powinna być pochowana w Great Brington, obok ojca, którego kochała i 19 pokoleń rodu Spencerów.

Na zdjęciu widać obrośnięty mchem grób księżnej Diany, zasłonięty drzewami

Oburzeni internauci napisali lawinę komentarzy.

Rzecznik posiadłości zmuszony został, by wydać oświadczenie:

Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane.

Aż ciężko uwierzyć, że grób kobiety, którą kochały miliony, tak wygląda. Opinia publiczna zarzuca rodzinie królewskiej, brak opieki nad pomnikiem.

Kto powinien zadbać o grób księżnej Diany?

Źródła: jastrzabpost.pl
Fotografie: Wikipedia.org, Time.com

Polecane

Może Cię zainteresować