×

Jak wygląda grób córki Ewy Bem? Znanej dziennikarki, która osierosiła dwoje dzieci

Grób córki Ewy Bem ciągle wzrusza. Młoda kobieta, która była pełna życia, w 2015 roku usłyszała, że jest poważnie chora. Zmarła dwa lata później, osieracając syna Tomka i córeczkę Basię. Spoczęła na cmentarzu w podwarszawskich Pyrach. Tam, gdzie swoją córkę musieli wcześniej pochować aktorka Barbara Brylska oraz Ludwik Kosmal.

Grób córki Ewy Bem

Córka Ewy Bem, Pamela Bem-Niedziałek pracowała jako dziennikarka. Była współtwórczynią telewizji TVN24, a następnie TVN CNBC i TVN24 BiS. W tych poszczególnych stacjach pracowała jako wydawca, reporterka i prezenterka, a w swojej pracy zajmowała się głównie gospodarką.

grób córki Ewy Bem
Super Express

Niestety w 2015 okazało się, że Pamela ma guza mózgu – glejaka. W tym czasie kobieta spodziewała się drugiego dziecka i mimo ciężkiej choroby, zdecydowała się urodzić dziecko. Jej córeczka przyszła na świat jako wcześniak, w szóstym miesiącu ciąży.

Pomimo intensywnego leczenia, dziennikarki nie udało się pokonać nowotworu. Zmarła 30 września 2017 roku w wieku 38 lat. Została pochowana na cmentarzu w podwarszawskich Pyrach. Miejsce jej pochówku jest wyjątkowe i trudno powstrzymać łzy, patrząc na jej grób.

grób córki Ewy Bem
YouTube

Na tym samym cmentarzu spoczywa też córka aktorki Barbary Brylskiej oraz Ludwika Kosmala – Barbara Kosmal.

Nagrobek Barbary Kosmal

W 1992 roku Barbara ukończyła XXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Warszawie i z miejsca rozpoczęła karierę. Już jako 17-latka, w maju 1990 roku, wzięła udział w pokazie mody kolekcji francuskiego projektanta Daniela Hechtera, który odbył się w Warszawie.

Kosmal chodziła po wybiegu obok takich ówczesnych gwiazd modelingu, jak Małgorzata Niemen, Katarzyna Butowtt czy Barbara Milewicz. Jako modelka pracowała także w Paryżu dla The Marilyn Agency, m.in. reklamując okulary francuskiej firmy Alain Afflelou.

grób córki Ewy Bem
Wikipedia

Młoda modelka zginęła w wypadku samochodowym. Kierowcą Fiata 126p był Xawery Żuławski, który stracił panowanie nad kierownicą uderzając w drzewo. Basia zginęła na miejscu. Przyczyną zgonu były obrażenia wewnętrzne.

Jej pogrzeb odbył się 21 maja 1993 na Cmentarzu Parafialnym w Pyrach.

grób córki Ewy Bem
YouTube

Groby obu kobiet są zadbane i często pojawiają się na nich świeże znicze oraz kwiaty. Ich bliscy bardzo o to dbają.

Źródła: www.youtube.com, www.se.pl, lelum.pl, viva.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Wikipedia, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij