×

Gdzie jest tańsze paliwo? Jedna z sieci stacji paliw obniża ceny!

Gdzie jest tańsze paliwo? Kierujący Orlenem Daniel Obajtek twierdzi, że zrobi wszystko, żeby paliwo w Polsce było najtańsze w Europie. Póki co, użytkownicy aplikacji VITAY będą tankować benzynę i olej napędowy z rabatem sięgającym 30 gr na litrze. Ten rabat być może nie powala na kolana, ale – jak to mówią – lepsze to, niż nic.

Gdzie jest tańsze paliwo?

W ostatnich tygodniach chyba nie ma klienta stacji paliw, który nie narzekałby na szalejące ceny. Bo i jest na co narzekać. Nic dziwnego, że ceny skutecznie podsycają gniew zmotoryzowanych.

Daniel Obajtek postanowił niedawno „porozpieszczać” klientów stacji sieci Orlen. Ogłosił, że zatankują oni paliwo z rabatem 30 gr. Jak zwykle jest jednak pewne „ale”. Z rabatu skorzystają tylko użytkownicy aplikacji VITAY. Akcja rusza w poniedziałek 27 czerwca.

Od poniedziałku do końca wakacji obecni i nowi klienci z aplikacją VITAY uzyskają rabat -30 gr/l na benzynę i ON. Rabat dotyczy 150 litrów miesięcznie. W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze

– czytamy na Twitterze.

Z kolei szczęśliwi posiadacze karty dużej rodziny uczestniczący w programie VITAY będą mogli korzystać z jeszcze większej promocji. W tym przypadku obniżka wyniesie bowiem 40 gr na litrze.

Nie może być zbyt pięknie…

W związku z tym, że inflacja szaleje i ceny ciągle rosną, każda obniżka, nawet niewielka, jest dobrą informacją.

Warto jednak przypomnieć, że Orlen zamierza wprowadzić limity. Rabat 30 gr będzie naliczał się tylko do maksymalnie 150 l paliwa kupionego miesięcznie. Czyli nie będzie można zrobić zapasów.

Przypomnijmy, początkowo promocja miała wejść w życie 24 czerwca, jednak ostatecznie przesunięto termin o trzy dni. Sugerowano też, że spółka obniży ceny dla wszystkich kierowców. Ale i z tego postanowiono się wycofać.

 

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować