×

Fryzjerka zakażona koronawirusem. Mogła mieć kontakt z 60 klientami!

Fryzjerka zakażona koronawirusem. Kobieta przechodziła chorobę bezobjawowo. Zanim została zdiagnozowana, przyjęła około 60 klientów.

Fryzjerka zakażona koronawirusem

Jak informuje Radio Łódź, chodzi o fryzjerkę pracującą w salonie na terenie Wielunia (woj. łódzkie). Od czasu odmrożenia tej gałęzi gospodarki, kobieta mogła mieć styczność z około 60 klientami. Prawdopodobnie nie zdawała sobie nawet sprawy ze swojego stanu.

Zakażenie u fryzjerki zdiagnozowano przy okazji testów przeprowadzanych u rodzin osób pracujących w fabryce mebli w Kępnie – zatrudnieni są w niej również mieszkańcy Wielunia i okolic.

Klienci zostali poddani kwarantannie

Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna posiada już listę osób, które obsługiwała fryzjerka. Teraz inspektorzy będą kierować poszczególne osoby na kwarantannę lub pod nadzór epidemiologiczny.

Kwarantanną trzeba było objąć 18 klientek fryzjerki. Taką samą decyzję podjęliśmy wobec osób, które z nimi zamieszkują. To dodatkowe 45 osób.

– wylicza Zbigniew Solarz, rzecznik prasowy wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Łodzi.

Mężczyzna poinformował także, że 38 innych klientek salonu fryzjerskiego zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Warto podkreślić, że fryzjerka zachowała się odpowiedzialnie, sama poinformowała o tym, że miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Nie ukrywała też tego faktu przed klientami salonu, co pozwoliło nam na szybkie i skuteczne podjęcie kroków.

– dodał na końcu Solarz.

Koronawirus w Polsce

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w Polsce mamy obecnie 22 964 osób zakażonych. Z powodu COVID-19 zmarło 1 043 pacjentów. Dobra wiadomość jest taka, że w naszym kraju jest już 10 560 ozdrowieńców.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: tvn24.pl, biznes.wprost.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować