×

Finał „Top Model” bez Dominica! Brat oskarżonego prosi, by dać mu szansę

Finał „Top Model” bez Dominica, skazanego za stosunek oralny z nieletnią. Jak to możliwe, że producenci nie zorientowali się wcześniej, że w programie bierze udział osoba o takiej przeszłości? Brat modela przekonuje, że to nieprawda i zapowiada wyjaśnienie tej sprawy.

Skandal w programie Top Model

W 12. odcinku programu Top Model jury wytypowało finałowy skład. Szanse na wygraną otrzymali: Mikołaj, Weronika, która podczas castingów otrzymała tak zwany złoty bilet i Patrycja. W ostatniej chwili jurorzy zdecydowali, że do finału awansuje również Dominic D’Angelica, którego przez cały program chwalili za dobrą energię i wieczny optymizm.

Niestety, okazało się, że 30-latek ma za sobą kompromitującą przeszłość. Trudno powiedzieć, dlaczego wypłynęło to dopiero teraz, ale bez wątpienia jest to ogromny skandal w Top Model.

Wyszło na jaw, że Dominic figuruje w oficjalnych rejestrach skazanych hrabstwa Amador w stania Kalifornia za seks oralny z nieletnią, czyli osobą poniżej 16. roku życia. W 2011 roku skazano go na 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. W 2014 roku Dominic odbył karę, ponieważ wyrok został odwieszony.

W przestępstwie ponoć brał udział również jego brat bliźniak, Stefan. Do seksu oralnego z nieletnią miało dojść w ich domu, w którym obecna była również matka. Podobno Dominic przyznał się do winy tylko dlatego, że nie było go stać na adwokata i kosztowny proces sądowy… Kilka lat później bracia znów nabroili. Został im postawiony zarzut pobicia ze spowodowaniem znacznych obrażeń ciała oraz planowanie przestępstwa. Skończyło się wyrokiem 5 miesięcy więzienia. Dominic został też wpisany na amerykańską listę przestępców seksualnych.

Finał „Top Model” bez Dominica

W obliczu ujawnionych skandali producenci Top Model postanowili go zdyskwalifikować, a stacja TVN wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału „Top Model”. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

W obronie Dominica stanął jego brat, Stefan. Jak zapewnia w komentarzach na swoim Instagramie, to w ogóle nie tak wyglądało, jak wszyscy myślą. Na bezpośrednio zadane pytanie: „Czy twój brat jest pedofilem” odpowiedział:

Nie, to fake news. On nigdy nie został skazany, to jest nieprawda. Dajcie mu opowiedzieć całą historię.

Niestety, Stefan nie zdecydował się na ujawnienie żadnych dowodów na niewinność swojego brata, ani nawet swojej wersji tego, co się wydarzyło. Poprzestał jedynie na ogólnikowych zapowiedziach:

Słuchajcie, niedługo zrobimy relację na żywo. Opowiemy całą historię i wyjaśnimy te nieprawdziwe oskarżenia. Musicie usłyszeć to od nas. Nie macie o niczym pojęcia. Chętnie Wam wszystko opowiemy. Dzięki.

Cóż, przez zaplanowanym na środę finałem to już raczej nie zdążą… Zresztą nawet gdyby ich tłumaczenie wypadło wiarygodnie, to prawdopodobnie niewiele zmieni. TVN jest częścią amerykańskiego koncernu Discovery, a amerykańskie firmy od pewnego czasu traktują oskarżenia o pedofilię i molestowanie bardzo poważnie.

Na Twitterze pojawiła się też zaskakująca wypowiedź braci, którzy występowali w innym show kilka lat temu, ale już po tym jak Dominic został skazany za stosunek oralny z nieletnią. We fragmencie udostępnionego nagrania możemy usłyszeć:

Była zbyt pijana, żeby nawet spróbować zrobić coś takiego, nawet gdybyśmy chcieli coś zrobić, była po prostu zbyt pijana i nigdy nie wykorzystalibyśmy dziewczyny. Mamy cię l.p. (?) nie martw się, Twoje dziewczyny są u nas bezpieczne

Wiosną tego roku do podobnego skandalu doszło w produkowanym przez telewizję kablową VH1 programie RuPaul’s Drag Race. 28-letni Joey Gugliemelli, używający scenicznego pseudonimu Sherry Pie, został zdyskwalifikowany tuż przed finałem za molestowanie seksualne, a przy montażu sceny z jego udziałem dostały ograniczone do absolutnego minimum.

 

Źródła: www.instagram.com, www.plotek.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować