×

Finał Ligi Mistrzów: PSG – Bayern. Wynik pierwszej połowy meczu

Finał Ligi Mistrzów: PSG – Bayern. Trwa zacięta walka pomiędzy dwoma klubami. Czy Robert Lewandowski będzie kluczem do zwycięstwa?

Pieniądze vs naturalny talent piłkarski?

Finał Ligi Mistrzów to niezwykłe starcie dwóch odmiennych klubów. PSG jeszcze kilkanaście lat temu nie radziło sobie najlepiej. Rewolucją w działaniu klubu okazał się rok 2011, gdy prezesem PSG został Nasser Al-Khelaifi. Ten katarski biznesmen i działacz sportowy zapewnił ogromne ilości środków. Od tego czasu na transfery klub wydał aż 1,21 miliarda euro.

W barwach drużyny PSG gra Neymar, którego transfer kosztował aż 222 miliony euro. Obok niego mamy Kyliana Mbappe, którego kupiono za 145 mln euro. Jednym z „najtańszych” zakupów był Edinson Cavani z Napoli.

W przypadku Bayernu, najdroższym piłkarzem okazał się Lucas Hernadendez z Atletico nabyty za „jedyne” 80 mln euro. Klub na transfery w przeciągu ostatnich 9 lat przeznaczył kwotę 668,5 mln euro. Bayern kładzie mocny nacisk na swoich piłkarzy, zapewniając im maksymalne możliwości rozwoju, co przekłada się na znaczące wyniki w turniejach piłkarskich.

Jednak czy to wystarczy do wygranej?

Finał Ligi Mistrzów: Wyrównana walka po pierwszej połowie

Na boisku stanęły naprzeciwko siebie dwa odmienne kluby, zarządzane w całkowicie różny sposób. Pomimo takich różnic, walka okazała się niezwykle wyrównana. Pomimo sporej aktywności w rejonach podbramkowych żadna z drużyn nie uzyskała przewagi, a pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Póki co ani Neymar ani Lewandowski nie zapewnili przewagi swoim klubom. Wciąż pozostaje druga połowa, która może zadecydować o wyniku spotkania. Czy trenerzy zdecydują się na radykalne zmiany w taktyce?

Źródła: sport.onet.pl
Fotografie: Twitter, Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować