×

Wygląda jak kosmita. Na jej widok ludzie przechodzą w pośpiechu na drugą stronę ulicy

Możliwości mediów społecznościowych sprawiają, że praktycznie każdy może zostać gwiazdą. Przy okazji można natknąć się na kilka dzikich osobowości, których nawet nasza wyobraźnia nie byłaby w stanie wykreować.

Poznajcie Fecal Matter

Już sama nazwa (fekalia) nie zachęca do odwiedzin profilu, który mimo wszystko zgromadził ponad 750 tysięcy obserwujących, a liczba ta stale rośnie. Jednak co lub kto tak naprawdę skrywa się za Fecal Matter?

Fecal Matter
Instagram

Ekscentryczna para

Koncept został stworzony przez parę z Montrealu. Za Fecal Matter stoi 23-letnia Hannah Rose Dalton i jej 25-letni chłopak Steven Raj Bhaskaran. Szokują nie tylko nazwą, ale także wyglądem.

Fecal Matter
Instagram

Wiktoriańskie inspiracje

Para twierdzi, że stylizacje zaczerpnięte są z epoki wiktoriańskiej. Ciężko jednak porównać do czegokolwiek buty na obcasie zrobione z protez. Makijaż to już inna bajka, choć niektórzy porównają go do koszmaru.

Fecal Matter
Instagram

Moda nie dla wszystkich

Para pragnie stworzyć własną linię odzieżową, która wywoła dawkę „mdłości i fascynacji”. Trzeba przyznać, że choć ich pomysłowość wykracza poza granice wyobraźni, z pewnością są kontrowersyjni.

Fecal Matter
Instagram

Cel Fecal Matters

Cały projekt ma skłonić widzów do zakwestionowania otoczenia. Patrząc na dziwaczny wytwór montrealskiej pary z pewnością każdy się nad czymś zastanawia. Jak tłumaczy Steven:

Relacje, które ludzie mają z dobrami materialnymi, są czymś, czym próbujemy się bawić

Fecal Matter
Instagram

Manifest

Para poznała się w szkole projektowania ubioru i tam też narodził się cały pomysł. Ich zamiarem było stworzenie czegoś niecenzurowanego, co pomoże promować krytyczne myślenie. Cel z pewnością został osiągnięty.

Fecal Matter
Instagram

Historia miłości

Fecal Matter i linia odzieży ma opowiadać także pewien rodzaj historii o miłości. Para poznała się na ostatnim roku studiów, a wybuch ich miłości przygotował ich na to, co mieli do zaoferowania światu.

Fecal Matter
Instagram

Tożsamość

Dzięki Fecal Matter para odnalazła własne „ja”. Dzięki temu odkryli własną tożsamość i zdobyli się na odwagę, by zaprezentować to, kim są naprawdę. Mimo wszystko obecnie starają się nie utożsamiać z żadną płcią.

Fecal Matter
Instagram

Zwracają uwagę

Fecal Matter generuje tylko dwa rodzaje uczuć – negatywne i pozytywne. Z pewnością nikt nie pozostaje obojętny wobec ekstremalnego i kontrowersyjnego wyglądu. Wiele osób jest jednak zainspirowane tworem pary.

Fecal Matter
Instagram

Obecnie para mieszka w Londynie, gdzie też stara się przeniknąć do świata mody, który „nie ograniczy płci do tego, co nosimy”

Może Cię zainteresować

zamknij