×

Chcieli ukraść nowe auto 19-letniemu Polakowi. Kiedy się im postawił, zapłacił za to życiem

19-letni Fabian Kacica został brutalnie zamordowany. Do tragedii doszło w miniony poniedziałek około godziny 21:00, niedaleko kampusu University of Essex w południowo-wschodniej Anglii. Kto jest odpowiedzialny za okrutne morderstwo młodego chłopaka?

Facebook

„To mój samochód”

Nastolatek został zaatakowany przez czterech mężczyzn. Jak donoszą źródła, podejrzani są w wieku od 17 do 20 lat. Wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej próbowali ukraść nowe auto Fabiana, który to zauważył i postanowił pokrzyżować im plany. Niestety, chłopak zapłacił za to najwyższą cenę. Postawa 19-latka bardzo nie spodobała się napastnikom, którzy zadali mu wiele ciosów nożem, w tym co najmniej jeden w pierś. Fabian nie miał szans na przeżycie. Zmarł krótko po przybyciu karetki pogotowia.

Policja poszukuje świadków zdarzenia. Zatrzymała już dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat oraz jednego 20-latka. Śledztwo w tej sprawie jest jednak cały czas prowadzone.

Essex Live

Niebezpieczna okolica

Okolice, w których doszło do brutalnego morderstwa, nie należą w ostatnim czasie do najbezpieczniejszych. Po zabójstwie Polaka odbył się marsz przeciwko przemocy. Brało w nim udział około 100 osób.

Bandy dzieciaków i starszych kręcą się tutaj całymi dniami i nocami. Jeden z naszych klientów mówił, że widział zdarzenie – grupa próbowała ukraść chłopakowi nowy samochód. Przez to stracił życie. Nie jestem tchórzem, ale czasami boję się przechodzić koło tych band – powiedział jeden z okolicznych mieszkańców

Essex Live

Niestety, nic już nie zwróci życia tragicznie zmarłemu Polakowi. Możemy mieć tylko nadzieję, że śmierć Fabiana przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w tych okolicach i nikt nie podzieli losu naszego rodaka

Może Cię zainteresować

zamknij