×

Poddano rekonstrukcji zdjęcia Elvisa Presleya. Oto jak wyglądałby, gdyby nadal żył

Elvis Presley był (a dla niektórych wciąż jest) niekwestionowanym Królem Rock’n’Rolla. Wielu ludzi uważa, że Elvis wiecznie żyje, lecz jeśli tak jest, nikt nigdy go nie widział. Ze względu na ten fakt, fani artysty chcieli dołożyć wszelkich starań, aby dowiedzieć się, jakby wyglądał Król, gdyby był z nami dzisiaj.

Od śmierci Elvisa minęło już 40 lat

Presley zmarł z niewyjaśnionych przyczyn 16 sierpnia 1977 roku. Dla fanów był to szok, dla najbliższych – nieuniknione. Król Rock’n’Rolla długo zmagał się z uzależnieniem od narkotyków oraz zaburzeniami odżywiania. Po śmierci wokalisty uznano, że przyczyną zgonu były zaburzenia rytmu serca związane z nadmiernym zażywaniem używek, jednak po ponownej autopsji, która miała miejsce w 1994 roku, okazało się, że Elvis zmarł z powodu zawału serca. Lekarz artysty ma jeszcze inną teorię – twierdzi, że Presley cierpiał na dolegliwość chronicznego zatwardzenia.

Niezależnie od przyczyn śmierci, miliony fanów na całym świecie tęsknią za artystą

Stąd też wziął się pomysł na przywrócenie Króla do świata żywych. Zdjęcia zostały stworzone dzięki stronie PhoJoe.com, która specjalizuje się w manipulacji oraz odnawianiu fotografii. Zdjęcie przedstawiające Elvisa w wieku 80 lat wygląda naprawdę autentycznie. Srebrno-szare loki nadają mu wygląd Johnny’ego Casha (artyści jeszcze za życia byli uważani za bardzo podobnych do siebie). PhoJoe.com pozwala nam wyobrazić sobie, jak wyglądałby Presley, gdyby przeżył kolejne 40 lat życia, choć z racji dzisiejszej medycyny estetycznej istnieje szansa, że Król starałby się odmłodzić swój wygląd.

Elvis w wieku 75 lat

Elvis w wieku 80 lat

Today would have been Elvis' 80th birthday. We wondered: what would he look like if he were still alive? So, we had an age progression artist give us an idea — http://abcn.ws/1Auh1E0

Opublikowany przez ABC News na 8 stycznia 2015

Myślisz, że tak właśnie wyglądałby Elvis, gdyby wciąż żył?

Może Cię zainteresować

zamknij