×

Kochając się z chłopakiem, poczuła coś dziwnego w okolicy podbrzusza. Diagnoza była szokująca

28-letnia Elllie Taylor-Davis trzy lata temu przeszła przez prawdziwe piekło. W jednej chwili cały jej świat legł w gruzach. A wszytko przez chorobę, o której wiele kobiet nie chce nawet rozmawiać.

Na szczęście Ellie została szybko zdiagnozowana i udzielono jej natychmiastowej pomocy. 28-latka na własnej skórze przekonała się jak to jest usłyszeć diagnozę, która może powalić z nóg, dlatego też dzieli się swoją historią z innymi kobietami i uświadamia je jak ważne jest słuchanie własnego ciała i regularne badania.

Ellie przez zupełny przypadek odkryła, że z jej organizmem zaczyna dziać się coś niedobrego.

Kiedy kochała się ze swoim partnerem, zauważyła dziwną masę przemieszczającą się w okolicach podbrzusza.

Po raz drugi spotkało ją to podczas wizyty w toalecie.

Kobieta czuła, że coś jest nie tak, dlatego też zaczęła szukać w sieci odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak się okazało, jej objawy wskazywały na zaparcia.

Kilka tygodni później Ellie odwiedziła ginekologa, ponieważ zdecydowała się wypróbować jedną z metod antykoncepcyjnych.

Podczas tej wizyty lekarz również zauważył dziwną masę. Poprosił Ellie, aby zrobiła test ciążowy. Kiedy wykluczono ciąże, zalecił wykonanie USG.

Doctor meeting with patient in office by photoalto on 500px.com

Przeprowadzone badanie wykazało, że w ciele kobiety znajdował się guz.

Nowotwór, który mierzył 16 cm, znajdował się na jajniku kobiety i uciskał jej organy wewnętrzne.

Ellie przeszła operację w 2013 roku.

Guz udało się usunąć. Na szczęście nowotwór nie rozprzestrzenił się na węzły chłonne kobiety, dzięki czemu nie musiała przechodzić przez radioterapię i chemioterapię.

Cała ta historia była przerażającym przeżyciem dla młodej kobiety.

Świadomość, że mogę umrzeć w tak młodym wieku, była naprawdę straszna.

Dzięki temu, że guz został wcześnie odkryty i natychmiast wdrożono odpowiednie leczenie, Ellie ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Lekarze nie musieli usuwać macicy i kobieta może zostać mamą.

Ellie postanowiła podzielić się swoją historią, aby ostrzec inne kobiety. Żadna z nas nie powinna bagatelizować niepokojących objawów. Podstawą powinny być również regularne badania.

Gdyby Ellie nie odwiedziła ginekologa, nowotwór mógł zaatakować inne części jej ciała, a co za tym idzie, stać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego, jak podkreśla Katherine Taylor Chief Executive of Ovarian Cancer Action, ważne jest aby kobiety w każdym wieku znały niepokojące objawy.

Na te objawy składają się uporczywe wzdęcia, częstsze wizyty w toalecie, bóle brzucha i przyśpieszone uczucie sytości – wyjaśnia

Taylor zauważa również, że młode kobiety powinny nauczyć się słuchać swojego ciała i szukać pomocy u specjalisty, jeśli coś je zaniepokoi. To stanowisko popiera również Ellie.

Doctor and patient looking at digital tablet by Hero Images on 500px.com

Wiedziałem, że coś jest nie tak, a kierując się w życiu zasadą „wiesz, że Twój organizm wie najlepiej co się dzieje”, trzeba po prostu słuchać instynktu – wyjaśnia 28-latka.

W przypadku nowotworu liczy się przede wszystkim szybkie rozpoznanie, dzięki czemu szanse na pokonanie śmiertelnego wroga są znacznie większe. Każda z nas powinna wziąć sobie to do serca i nie lekceważyć sygnałów wysyłanych przez nasz organizm. Badajmy się regularnie i pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

Koniecznie podziel się tym artykułem ze swoimi bliskimi. Może dzięki niemu ktoś, kto zmaga się z podobnymi problemami, w końcu zdecyduje się na wizytę u lekarza.

Może Cię zainteresować

zamknij