×

Podczas zbliżenia z chłopakiem poczuła dziwny ruch w jamie brzusznej. Lekarz szybko postawił diagnozę

Jak nikt na świecie znamy swoje ciało i powinniśmy wsłuchiwać się w to, co ma nam do przekazania. Właśnie w ten sposób zachowała się 21-letnia Ellie Taylor-Davis z Islington w Londynie. Jej historia to kolejne świadectwo tego, że zdrowie jest najważniejsze i nie należy bagatelizować żadnych objawów.

Dziwne uczucie

Wszystko zaczęło się od tego, gdy podczas zbliżenia z moim chłopakiem poczułam coś naprawdę dziwnego. Odniosłam wręcz wrażenie, że COŚ rusza się w moim brzuchu w czasie stosunki.

Młoda kobieta oczywiście jak większość ludzi zaczęła sprawdzać opinie na podobny temat w Internecie. Przeczytała, że to raczej nie może być nic poważnego, dlatego nie udała się od razu do lekarza. Zrobiła to dopiero po miesiącu, gdy zdecydowała się na antykoncepcję. Wtedy ginekolog miał jej do przekazania smutną informację… Okazało się, że to, co widziała podczas stosunku na swoim brzuchu, jest guzem. Rak jajników jest 'milczącym mordercą', który bardzo długo nie daje żadnych objawów.

Byłam w szoku, bo dowiedziałam się, że mam guza, który ma 16 centymetrów… Myślałam już o najgorszych scenariuszach…

Choroba, o której mówi się za mało…

Guz 21-latki był tak duży, że napierał na jej narządy wewnętrzne. Na szczęście udało się go usunąć operacyjnie i nie musiała przechodzić przez chemioterapię. Dziś dzieli się swoją historią, aby podnosić świadomość wśród społeczeństwa. Wszystko po to, aby kobiety zaczęły regularnie się badać i miały świadomość, że to może spotkać każdego.

Jeśli chodzi o jakiekolwiek objawy, to miałam ciągle wzdęcia, często chodziłam do toalety, bolał mnie często brzuch i bardzo szybko czułam się najedzona. Oczywiście każda z nas może reagować inaczej, co nie zmienia faktu, że należy się badać.

Ellie udało się wygrać z chorobą, ale nie możemy liczyć na to, że i nam się uda w ostatniej chwili. Badajmy się, przecież chodzi o nasze życie…

Może Cię zainteresować

zamknij