×

Sąsiadów od dawna niepokoił ten mężczyzna. W jego domu policjanci dokonali makabrycznego odkrycia

W maleńkiej miejscowości Plainfield w hrabstwie Waushara w stanie Wisconsin dorastał Ed Gein, który swoją postacią zainspirował powstanie „Milczenia owiec”.

Nieustraszony i sfrustrowany kawaler zawsze trzymał się na uboczu. Izolacja była wymuszona przez przesadnie religijną matkę.

Jedyna interakcja z miejscową społecznością polegała na opiece nad dziećmi sąsiadów lub drobnych pomocach domowych. Z biegiem lat, dom Eda zyskał miano nawiedzonego, tak przynajmniej uważały miejscowe dzieci.

Dorośli zazwyczaj chichotali, gdy słyszeli wymyślane przez swoje pociechy historie o sąsiedzie. Ed tańczący nago w świetle księżyca wokół zwłok? Niedorzeczność, która zrodziła się w głowie naiwnych dzieci.

Pewnej listopadowej nocy w 1957 roku ujawniono straszliwą prawdę. Dzięci z Plainfield miały rację. W spokojnym miasteczku mieszkał potwór.

Gdy zaginęła pani Worden, natychmiast wezwano szeryfa. W sklepie, który prowadziła kobieta natknięto się na niepokojący ślad krwi. Okazało się, że kobieta ostatni raz była widziana w towarzystwie Eda Geina.

Miejscowa społeczność była dość sceptyczna, nikt nie wierzył, że cichy i spokojny sąsiad miał cokolwiek wspólnego z porwaniem pani Worden. Niemniej jednak był to trop, który należało sprawdzić.

Policjanci nie zastali Eda w domu, postanowili zbadać więc wnętrze brudnego i zaniedbanego domu na własną rękę.

Dom był w makabrycznym stanie. Stosy brudnych i śmierdzących przedmiotów piętrzyły się w całym pomieszczeniu. Dom zamieszkiwały szczury. Smród był nie do zniesienia. Najgorszy był odór psującego się mięsa.

Szeryf pomyślał, że patrzy na jelenia. Potrzebował dłuższej chwili, by zrozumieć, że patrzy na zwłoki poszukiwanej Berenice Worden.

Tak rozpoczęło się śledztwo, a historia Eda Geina wstrząsnęła światem. Cały dom był wypełniony miskami, ludzkimi zwłokami, czaszkami. Znaleziono spreparowaną ludzką skórę, pudełka pełne ludzkich organów i kobiecych narządów płciowych.

Twarze dziewięciu kobiet zostały zachowane i powieszone na ścianie jako trofea myśliwskie. Krzesła zbudowano z ludzkich kości, abażury do lamp były zrobione ze skóry. Nawet niektóre ubrania były wykonane z ludzkich organów.

Edward Theodore Gein urodził się 27 sierpnia 1906 roku w La Crosse w stanie Wisconsin. Ojciec topił swe problemy w wódce, a matka miała obsesję na punkcie religii.

Augusta Gein starała się izolować swoich synów. Edowi to jednak nie przeszkadzało. Zafascynowany makabrycznymi scenami okrucieństwa i kanibalizmem postanowił podporządkować się woli matki, ukrywając swoje chore zainteresowania.

Po śmierci matki szaleństwo Eda nabrało nowego kształtu. W nocy wykopywał zwłoki z cmentarza, by przeprowadzić doświadczenia.

Choć nie miał skłonności do nekrofilii, otaczał się ludzkimi zwłokami, traktując je niczym trofea. Wykopywanie zwłok szybko przestało wystarczać. Wtedy właśnie dokonał pierwszego morderstwa. W 1954 roku zamordował Mary Hogan, na punkcie której miał obsesję.

Ed Gein doskonale ukrywał swoją makabryczną obsesję. Był modelowym przykładem obywatela. Choć przyznał się do winy, trudno było dopatrzyć się w nim szaleństwa.

Wstrząsająca historia zainspirowała wiele filmów i książek. Gein był modelem dla kilku fikcyjnych postaci. Umiejętnie skrywał swe szaleństwo i chorą fascynację makabrycznymi scenami. Gdyby nie przypadek, prawda być może nigdy nie wyszłaby na jaw.

Gein został uznany za niepoczytalnego i skierowany do zakładu zamkniętego. Tam zmarł na raka 26 lipca 1984 roku.

Może Cię zainteresować

zamknij