×

Ten nagrobek znajduje się na ukraińskim cmentarzu. Obcy ludzie często się przy nim zatrzymują

Jeśli wydaje Ci się, że już wszystko widziałeś i nic Cię nie zaskoczy na cmentarzu, na pewno nie widziałeś czegoś podobnego. Jeśli wydaje Ci się, że wszelkie nagrobki, na których widać przepych są czymś kontrowersyjnym, zmienisz zdanie, gdy zobaczysz ten grób.

Przenosimy się na Ukrainę na jeden z cmentarzy

To właśnie tutaj ktoś zrobił zdjęcie nagrobkowi, który wzbudza spore zainteresowanie. Fotografie trafiły na stronę urod.ru, a już po chwili stały się hitem Internetu.

Co autor miał na myśli?

Ludzie zaczęli komentować grób, zastanawiając się, dlaczego coś takiego powstało. Dla większości to przesada i niepotrzebne zwracanie uwagi, bo według nich cmentarz nie jest odpowiednim miejscem na tego typu rzeczy. Jednak z zupełnie drugiej strony, jeśli rodzina właśnie w ten sposób zapamiętała Igora Lutyja (najprawdopodobniej mężczyzna po prawej), to dlaczego miałaby nie chcieć właśnie w ten sposób wspominać bliską osobę.

Skupia uwagę na dłużej

Ukraina nie jest znana z tego typu nagrobków, można bardziej przypisać to kulturze Romów, gdzie mogiły są zawsze duże, widoczne i bogate w dekorację. Dlatego też ludzie odwiedzający ten cmentarz i komentujący sytuację w sieci, byli naprawdę zaskoczeni rozmachem, z jakim wykonano grób:

Moim zdaniem to przesada. Po co takie coś się robi?!

Trochę ich poniosło. Zamiast w spokoju spoczywać, będę pośmiewiskiem w internecie.

Szkoda, że nie wiem, co jest napisana na płycie. Ta treść mogłaby być równie ciekawa

Faktycznie, posągi są dużych rozmiarów i nie jest to coś, co regularnie widujemy na cmentarzach. A Wy co o tym myślicie?

Polecane

Może Cię zainteresować