Kategorie Inne

Dwie nastolatki znęcały się nad psem. Podduszały zwierzaka, zakładając mu na pysk worek foliowy

Tę interwencję policjanci z Gdańska z pewnością zapamiętają na długo. Funkcjonariusze zatrzymali 15-latkę i jej o rok starszą koleżankę pod zarzutem znęcania się nad psem. To, co robiły biednemu zwierzakowi, jest nie do pomyślenia…

Założyły mu plasitkowy worek na pysk

Do incydentu doszło w jednym z mieszkań w gdańskim Wrzeszczu. To właśnie tam powstało kilkunastosekundowe nagranie, które nigdy i nigdzie nie powinno mieć miejsca. Widzimy na nim, jak jedna z nastolatek zakłada plastikowy worek na pysk psa. Przerażone zwierze bezskutecznie próbowało go zdjąć swoimi łapami.

Nagranie zostało już usunięte, jednak wciąż mamy zdjęcia z tego, jakże przykrego incydentu.

Dwie nastolatki znęcały się nad psem. Podduszały zwierzaka, zakładając mu na pysk worek foliowy
Weronika Klaudia Mallek/Facebook

Dlaczego znęcały się nad psem?

Podobno pomysł zrodził się w głowach dziewczyn spontanicznie. Wiadomo jednak, że chciały w ten sposób zrobić na złość innej koleżance, która uwielbia zwierzęta.

„Przez cały czas obserwowałam zwierzę”

Podczas przesłuchania jedna z dziewczyn zeznała, że nie chciały wyrządzić czworonogowi krzywdy i cały czas go obserwowały. Myślały przy tym, że świetnie się bawił, bo pomimo założonego na pysk worka, zwierzak „merdał ogonem”.

Los czworonoga

Widoczny na nagraniu pies należał do rodziny jednej z zatrzymanych dziewczyn. Mimo bardzo nieodpowiedzialnego pomysłu nastolatek, zwierzakowi na szczęście nic się nie stało. Po interwencji funkcjonariuszy czworonóg został oddany pod opiekę Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ – Animals. O tym, czy kiedykolwiek pies wróci do swoich poprzednich właścicieli, zadecydować ma sąd rodzinny. 15-latka i jej 16-letnia koleżanka usłyszały zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, gwe24.pl | Fotografie: Weronika Klaudia Mallek/Facebook
Tagi: