×

Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci. Myślały, że to jabłka, po dwóch dniach zmarły

Tragedia w rodzinie imigrantów z Wenezueli. Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci, ponieważ sądziły, że to niewielkie rumiane jabłka. Prawda niestety okazała się inna. Dwa dni później rodzeństwo zmarło.

Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci

Do tragedii doszło 17 października, we wsi Montecitos w północnej Kolumbii. Tego dnia 5-letni Jhofran Mathias Gonzalez Chaya i jego 3-letnia siostra Amira (dzieci pochodzące z rodziny imigrantów z Wenezueli) wpadli na pomysł, by skosztować owoców z ogrodu babci.

Dzieci sięgnęły do małego drzewa, znanego lokalnie jako „bola de toro” lub „huevo de toro”. Owoce przypominają wiśnie, ale 5-latek i jego młodsza siostrzyczka sądzili, że na drzewie rosną małe, czerwone jabłka. Dzieci zjadły owoce, nie mając pojęcia, że są trujące.

Tragiczna śmierć rodzeństwa

Po kilku godzinach od zjedzenia owoców, dzieci zaczęły się uskarżać na złe samopoczucie. Pojawiły się wymioty i wszystkie objawy zatrucia. Jhofrana i Amirę przewieziono do szpitala. Dziewczynka zmarła po dwóch dniach.

Chłopiec zjadł sześć owoców, a dziewczynka cztery. Zabraliśmy je do szpitala, ale ponieważ jesteśmy z Wenezueli, a ubezpieczenie, które mamy, nie było wystarczające, to gdy stan dziewczynki pogarszał się, podawano jej tylko surowicę, następnie trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie zmarła

– tłumaczy ojciec dzieci.

Zrozpaczeni rodzice zwrócili się o pomoc do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Kolumbii, prosząc, by przeniesiono ich syna do lepiej wyposażonego szpitala w mieście Cucuta. Co prawda zgodę na transport udzielono, ale na pomoc było już za późno. 5-letni chłopiec zmarł w drodze do szpitala. Doszło do zatrzymania akcji serca.

Rodzice Amiry i Jhofrana przyjechali do Kolumbii, uciekając przed społecznym i ekonomicznym chaosem. Mieli nadzieję, że zaczną nowe życie. Teraz wrócili do Wenezueli, pogrążeni w żałobie po stracie swoich dzieci.

Lokalna policja nakazała mieszkańcom Montecitos, by usunęli roślinę z trującymi owocami ze swoich posesji. Ci, którzy tego nie zrobią, mogą zapłacić karę grzywny. Drzewa z toksycznymi owocami są bardzo popularne w tej okolicy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij