×

Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci. Myślały, że to jabłka, po dwóch dniach zmarły

Tragedia w rodzinie imigrantów z Wenezueli. Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci, ponieważ sądziły, że to niewielkie rumiane jabłka. Prawda niestety okazała się inna. Dwa dni później rodzeństwo zmarło.

Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci

Do tragedii doszło 17 października, we wsi Montecitos w północnej Kolumbii. Tego dnia 5-letni Jhofran Mathias Gonzalez Chaya i jego 3-letnia siostra Amira (dzieci pochodzące z rodziny imigrantów z Wenezueli) wpadli na pomysł, by skosztować owoców z ogrodu babci.

Dzieci sięgnęły do małego drzewa, znanego lokalnie jako „bola de toro” lub „huevo de toro”. Owoce przypominają wiśnie, ale 5-latek i jego młodsza siostrzyczka sądzili, że na drzewie rosną małe, czerwone jabłka. Dzieci zjadły owoce, nie mając pojęcia, że są trujące.

Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci
Twitter

Tragiczna śmierć rodzeństwa

Po kilku godzinach od zjedzenia owoców, dzieci zaczęły się uskarżać na złe samopoczucie. Pojawiły się wymioty i wszystkie objawy zatrucia. Jhofrana i Amirę przewieziono do szpitala. Dziewczynka zmarła po dwóch dniach.

Chłopiec zjadł sześć owoców, a dziewczynka cztery. Zabraliśmy je do szpitala, ale ponieważ jesteśmy z Wenezueli, a ubezpieczenie, które mamy, nie było wystarczające, to gdy stan dziewczynki pogarszał się, podawano jej tylko surowicę, następnie trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie zmarła

– tłumaczy ojciec dzieci.

Zrozpaczeni rodzice zwrócili się o pomoc do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Kolumbii, prosząc, by przeniesiono ich syna do lepiej wyposażonego szpitala w mieście Cucuta. Co prawda zgodę na transport udzielono, ale na pomoc było już za późno. 5-letni chłopiec zmarł w drodze do szpitala. Doszło do zatrzymania akcji serca.

Rodzice Amiry i Jhofrana przyjechali do Kolumbii, uciekając przed społecznym i ekonomicznym chaosem. Mieli nadzieję, że zaczną nowe życie. Teraz wrócili do Wenezueli, pogrążeni w żałobie po stracie swoich dzieci.

Dzieci zjadły owoc z ogrodu babci
Twitter

Lokalna policja nakazała mieszkańcom Montecitos, by usunęli roślinę z trującymi owocami ze swoich posesji. Ci, którzy tego nie zrobią, mogą zapłacić karę grzywny. Drzewa z toksycznymi owocami są bardzo popularne w tej okolicy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij