×

Dzieci spędziły 3 dni przy zwłokach rodziców. Prawdopodobnie zatruli się piklami

Dzieci spędziły 3 dni przy zwłokach rodziców, którzy zmarli w wyniku zatrucia pokarmowego. Prawdopodobnie piklami, które otrzymali w prezencie.

Zabójcze marynaty

Pięcioletnia dziewczynka i jej roczny braciszek zostali znalezieni przy zwłokach rodziców po trzech dniach od ich śmierci. Do tragedii doszło w Bolszoj Kuźmokino pod Petersburgiem. Rodzice, 30-letni Aleksander Jakunin i jego 25-letnia żona Victoria zostali znalezieni martwi przez siostrę mężczyzny, 36-letnią Natalię.

Jak ustalono w toku śledztwa, Aleksander Jakunin, pracownik gazowni, krótko przed śmiercią odbierał dzieci od babci i zabrał też od niej worek ziemniaków i kilka słoików marynat. Kilka dni później wraz z żoną miał pojawić się na imprezie w domu jednego z krewnych.

Dzieci spędziły 3 dni przy zwłokach

Zaniepokojeni ich nieobecnością krewni zaczęli wydzwaniać do domu Jakuninów. Telefon odebrała pięcioletnia córka pary i powiedziała, że tatuś i mamusia „śpią od bardzo długiego czasu”. 36-letnia Natalia Bakulina natychmiast pojechała do domu brata.

Tam zastała martwą parę, przy której grzecznie siedzieli pięcioletnia córka i jej roczny braciszek. Na miejscu nie wykryto żadnych śladów przemocy. Małżonkowie leżeli przykryci kocem.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną ich śmierci jest zatrucie toksyną botulinową pochodzącą z marynat otrzymanych od babci, ale pewność dadzą dopiero sekcja zwłok i testy toksykologiczne.

Jeśli podejrzenia się potwierdzą, przyczyną śmierci okaże się prawdopobnie niewydolność oddechowa, która nastąpiła podczas snu. Śledczy są prawie pewni, że za śmierć małżonków odpowiada toksyna z marynat, bo otwarty słoik znaleźli w kuchni. Szczęście w nieszczęściu, że przynajmniej dzieci się do niego nie dobrały….

Źródła: www.fakt.pl, presstories.com, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Daily Mail (miniatura wpisu), DailyMail

Polecane

Może Cię zainteresować