×

Działalność charytatywna Angeliny Jolie. Komu pomaga popularna aktorka?

Działalność charytatywna Angeliny Jolie. Aktorka, jak nikt inny rozumie potrzebę niesienia pomocy cierpiącym. Od około 20 lat robi wszystko, co w jej mocy, aby odmienić życie uchodźców, walczyć z ubóstwem i chronić przyrodę. Nigdy nie przeszkadzało jej to w równoczesnym dbaniu o własną rodzinę.

Działalność charytatywna Angeliny Jolie – TOP 10

#1 Pomoc humanitarna

W 2000 roku Angelina Jolie trafiła do Kambodży za sprawą filmu Lara Croft: Tomb Raider. Kraj przeżywał wówczas kryzys humanitarny, co wywarło na młodej aktorce ogromne wrażenie. Zaczęła prowadzić własne badania na temat zagrożonych miejsc na całym świecie oraz uchodźców. Niedługo później odwiedziła ponad 30 krajów i zaczęła udzielać pomocy humanitarnej, przekazując pieniądze. Angelina została nawet mianowana Ambasadorem Dobrej Woli UNHCR.

#2 Pomoc dla uchodźców

Odkąd Angelina dołączyła do UNHCR w 2001 roku, nieprzerwanie pomaga potrzebującym. Jedną z tych grup są uchodźcy. Osobiście jeździ do swoich obozów w różnych krajach, pomaga poprawić warunki życia uchodźców, zapewnić im pomoc humanitarną i wsparcie rozwojowe. Koordynuje także budowę szkół i ośrodków zdrowia dla uchodźców i osób powracających. W 2010 roku Angelina przekazała 75 000 dolarów dla otwartej przez siebie szkoły podstawowej dla dziewcząt w Tangi w Afganistanie. Chciała, aby młode dziewczęta miały możliwości uzyskania odpowiedniego wykształcenia.

#3 Miłość do przyrody

Jolie zaadoptowała swoje pierwsze dziecko z kambodżańskiego sierocińca. Aby utrzymać przywiązanie do dziedzictwa, kupiła nawet dom w Kambodży. Gdy okazało się, że posiadłość leży w pobliżu Parku Narodowego Samlout, który zmaga się z licznymi atakami kłusowników zagrażających rzadkim gatunkom, Angelina postanowiła kupić 60 000 hektarów ziemi i stworzyć w tym miejscu rezerwat dzikiej przyrody. Nazwano go The Maddox Jolie Project, który dziś nazywa się Maddox Jolie-Pitt Foundation. Rząd Kambodży w zamian za jej zaangażowanie, przyznał aktorce obywatelstwo Kambodży.

#4 Wsparcie dla wielu fundacji

Jolie niestrudzenie walczy o poprawę warunków życia wszystkich ludzi. Jej uwagę przyciągają nie tylko uchodźcy. Z chęcią wspiera zbiórki pieniędzy oraz uczestniczy w kampaniach mających na celu wzrost świadomości w walce z rakiem. Stara się zapewnić sierotom niezbędne usługi, takie jak opieka zdrowotna, edukacyjna i psychospołeczna. W sumie Angelina Jolie była zaangażowana w działania w około 29 fundacjach i organizacjach mających na celu zapewnienie pokoju, edukacji i wsparcia zdrowotnego.

#5 Walka o prawa kobiet

Aktorka opiekuje się kobietami, które ucierpiały z powodu przemocy seksualnej w strefach wojennych. Uruchomiła Inicjatywę Zapobiegania Przemocy Seksualnej, mającą na celu zapobieganie przemocy seksualnej i podjęcie działań w celu jej zwalczenia.

#6 Opieka zdrowotna i zwiększenie świadomości kobiet

Angelina straciła matkę i ciotkę z powodu raka piersi. Ponieważ sama była bardzo zagrożona tą chorobą, podjęła decyzję o profilaktycznej podwójnej mastektomii. Nie chciała, aby jej dzieci zostały osierocone. Jolie publicznie opowiedziała o swojej operacji i zachęcała kobiety do poddania się testom, które pozwalają określić ryzyko zachorowania na raka piersi.

#7 Sprzedaż prywatności tylko dla wyższych celów

Gdy w 2008 roku Angelina spodziewała się narodzin bliźniaków, wszyscy byli bardzo podekscytowani. Knox Leon i Vivienne Marcheline Jolie-Pitt urodzili się w sierpniu. Wiele magazynów usiłowało uzyskać ekskluzywne zdjęcia jej dzieci z pierwszej ręki. Magazyny People i Hello! wspólnie zapłaciły za zdjęcia Jolie aż 14 milionów dolarów! Pieniądze zasiliły konto Fundacji Jolie-Pitt.

#8 Pomoc dla ofiar kataklizmów

W 2011 roku potężne tornado zniszczyło około 8 000 domów i 400 firm w Missouri. Angelina wraz ze swoim byłym mężem, Bradem Pittem przekazała wówczas 500 000 dolarów z fundacji Maddox Jolie-Pitt na odbudowę miasta. Wcześniej w 2010 roku, gdy Haiti nawiedziło niszczycielskie trzęsienie ziemi, para przekazała milion dolarów na pomoc ofiarom.

#9 Jest inspiracją dla swoich dzieci

Jej córka Zahara Jolie-Pitt odnosi już sukcesy. Wraz ze słynnym jubilerem Robertem Procopem zaprojektowała m.in. własną kolekcję biżuterii – The Zahara Collection. Dziewczyna przekazała wszystkie pieniądze zebrane z kolekcji na schronisko Ruth Shelters z siedzibą w Los Angeles. Jest to organizacja non-profit pomagająca zapewnić przejściowe warunki mieszkaniowe dla pokrzywdzonych kobiet i dzieci.

#10 Chce być coraz lepszym człowiekiem

Robi wszystko, aby być najlepszą mamą dla swoich ukochanych dzieci. Ponieważ jej syn Maddox jest wielkim fanem samolotów, Jolie nauczyła się latać!

działalność charytatywna Angeliny Jolie
Twitter
działalność charytatywna Angeliny Jolie
Twitter
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij