×

Dziadek osłonił 7-latkę własnym ciałem. Oboje zginęli

Podczas bombardowania Ochtyrki dziadek osłonił 7-latkę własnym ciałem, próbując uratować jej życie. Oboje zginęli. Tragiczną historię Alicji i kilkorga innych dzieci opowiedziała Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska. „Gdy ludzie w Rosji mówią, że nie szkodzą ludności cywilnej, pokażcie im te zdjęcia! To są twarze dzieci, które nigdy nie dorosną” – napisała.

Dziadek osłonił 7-latkę własnym ciałem

Gdy pierwsze rosyjskie bomby spadały na Ochtyrkę w obwodzie sumskim, jednym z bombardowanych budynków było przedszkole. To był trzeci dzień wojny. Szybko okazało się, że wśród rannych są dzieci.

Tego dnia wśród dzieci, które przyszły do przedszkola, żeby się pobawić i pobyć z rówieśnikami, była 7-letnia Alicja – śliczna, drobna uśmiechnięta dziewczynka. Za trzy miesiące obchodziłaby ósme urodziny. Ale ten moment nigdy nie nadejdzie…

Gdy doszło do eksplozji, dziadek 7-latki próbował ją osłonić własnym ciałem. Mężczyzna zginął na miejscu. 7-latka trafiła do szpitala z obrażeniami. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, jej życia nie udało się uratować. Dziewczynka zmarła następnego dnia.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij