×

Mama dwójki dzieci porusza kwestie dotyczące cesarskiego cięcia. O tym kobiety zwykle nie wiedzą

Przyszłe mamy starają się jak najlepiej przygotować do roli, która je czeka. Czytają książki, sięgają po rady specjalistów i pytają koleżanki, które pewne doświadczenia mają już za sobą.

Drobne sprawy

O wielu rzeczach i „drobiazgach” kobiety dowiadują się jednak w trakcie porodu. O wielu ważnych sprawach, dotyczących tego wydarzenia, często się zapomina lub po prostu nie mówi. Zupełnie nieoczekiwane aspekty, o których świeże mamy nie miały wcześniej pojęcia, odrobinę przyćmiewają fakt, że na świecie właśnie pojawiło się ich maleństwo.

445.JPG

Cesarskie cięcie

Wokół cesarskiego cięcia krąży wiele mitów i legend. Temat jest dość znany i szeroko dyskutowany. Rebecca Grubera, redaktorka serwisu Popsugar, jednak przybliża pewną kwestię, która w jakiś sposób przed przyszłymi mami jest ukrywana.

Wydawało mi się, że jestem przygotowana. Czytałam książki, chodziłam do szkoły rodzenia. Przyjaciółki podzieliły się ze mną wszystkimi brutalnymi szczegółami dotyczącymi porodu – nie powiedziały mi jednak wszystkiego

Dreszcze

Zimne poty zalewające całe ciało i dreszcze – ten aspekt cesarskiego cięcia rzadko jest poruszany. Być może wydaje się mniej ważny, jednak w takich okolicznościach strach i niepewność jest silniejsza niż radość z pierwszego płaczu malucha wydanego na świat.

Post C-section, new mother.

W drodze na salę operacyjną byłam pewna siebie, ale też niecierpliwa. Wiedziałam, jak wygląda cała procedura i ile to potrwa. Wiedziałam, co dzieje się z dzieckiem po porodzie, dlatego chciałam, żeby od początku był z nami mój mąż. Jak tylko na świecie pojawił się mój syn, pojawiły się też one – dreszcze. Nikt mnie przed tym nie ostrzegał. Nie mówię o dreszczyku przeszywającym moje ciało, ale o intensywnych, niekontrolowanych dreszczach. Gdyby ktoś na mnie spojrzał, stwierdziłby, że dostałam ataku epilepsji

Spokój

Wpis kobiety ma na celu uświadomienie przyszłych mam, czego należy się spodziewać. Rebecca jednocześnie uspokaja, że jest to sprawa dość normalna i wbrew pozorom powszechna. Choć to drobna informacja, z pewnością wiele kobiet odrobinę lepiej przygotuje się na to, co czeka je na Sali operacyjnej.

Szczerze mówiąc, chyba wymazałam to wspomnienie z pamięci. Z tego, co pamiętam, nie byłam w stanie dokończyć zdania, bo tak bardzo zgrzytałam zębami. To nie trwało dłużej niż godzinę i pewnie bym o tym zapomniała, gdyby nie to, że przy narodzinach mojego drugiego syna było tak samo

Może Cię zainteresować

zamknij