×

Czterolatek ćwiczy cesarskie cięcie… na brzuchu z ciastoliny!

Czterolatek ćwiczy cesarskie cięcie na modelu wykonanym z ciastoliny pod czujnym okiem mamy – lekarki. Dzięki temu pluszowy Spiderman szczęśliwie przyszedł na świat.

Niecodzienne zastosowanie ciastoliny

Producent ciastoliny ma w ofercie specjalne kolekcje przygotowujące do pracy: dentysty, fryzjer, kucharza i cukiernika. Jak się okazuje, wystarczy odrobina pomysłowości, by na ciastolinie przećwiczyć podstawy zawodu ginekologa- położnika.

Mama, ginekolog-położnik, postanowiła pokazać czteroletniemu synkowi, na czym polega cesarskie cięcie. W tym celu przygotowała bardzo realistyczny model brzucha ciężarnej kobiety z ciastoliny Playdoh.

W „macicy”” czekała na narodziny pluszowa zabawka synka, przymocowana pępowiną. Cała lekcja została sfilmowana i robi furorę w Internecie. Nauka zaczyna się od podania znieczulenia. Mama poinstruowała syna, jak sprawdzić, czy już zadziałało:

Sprawdzimy, czy znieczulenie działa. Uszczypnij brzuch. Czy pacjentka to czuje? Nie? Ok, możemy zaczynać. Zaczynamy od zrobienia poprzecznego nacięcia w dolnej części brzucha.

Czterolatek ćwiczy cesarskie cięcie

Przeprowadzone pod nadzorem mamy przecięcie powłok brzusznych wyszło adeptowi położnictwa niezbyt równo. Gdyby chodziło o prawdziwą pacjentkę, to pewnie nie byłaby zadowolona z pozostałej po cesarce blizny. Jednak pierwsze koty za płoty…

Cesarskie cięcie jest bardzo popularną metodą porodu. Lekarze często narzekają, że zrobiło się tak modne, iż rodzące życzą go sobie również, gdy nie zachodzą ku temu przesłanki medyczne. Na filmiku instruktażowym z użyciem ciastoliny, dobrze widać, że cesarka, którą wiele kobiet uważa za coś w rodzaju zabiegu kosmetycznego, to w rzeczywistości poważna operacja, wymagająca przecięcia wielu powłok: skóry, tkanki tłuszczowej, mięśni, otrzewnej i macicy.

W przypadku operacji na ciastolinie wszystko dobrze się skończyło i pluszowy Spiderman, chociaż nie bez problemów, bo, jak to zwykle zdarza się u noworodków, miał dużą głowę, szczęśliwie przyszedł na świat połączony pępowiną z wykonanym z balona łożyskiem.

Źródła: www.edziecko.pl, www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij