×

Dramatyczny wypadek w Kołbaskowie. Pociąg zderzył się z ciężarówką

Dramatyczny wypadek w Kołbaskowie: pociąg jadący ze Szczecina do Berlina zderzył się z ciężarówką. Doszło do wykolejenia dwóch wagonów, są poszkodowani.

Dramatyczny wypadek w Kołbaskowie

Dramatyczne wieści z Kołbaskowa w woj. zachodniopomorskim. Pociąg DB Regio, który jechał ze Szczecina do Berlina, zderzył się z ciężarówką. Do wypadku doszło w czwartek 29 lipca o godzinie 6.34.

Samochód ciężarowy na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie wjechał pod pociąg

– przekazał rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak, cytowany przez portal wiadomosci.gazeta.pl. Jak doszło do wypadku?

Ze wstępnych ustaleń dziennikarza RMF MAXXX Dawida Sitka wynika, że sygnalizacja na przejeździe działała prawidłowo – czerwone światło ostrzegało przed nadjeżdżającym pociągiem. Działały też sygnały dźwiękowe.

8 rannych, ewakuowano 39 pasażerów

W wyniku zdarzenia wykoleiły się dwa wagony pociągu. Konieczna była ewakuacja 39 pasażerów. Osiem osób zostało poszkodowanych, ale na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Pasażerowie uskarżali się na drobne dolegliwości. Pomogli im ratownicy medyczni.

Kierowca ciężarówki opuścił pojazd o własnych siłach. Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna wjechał na przejazd pomimo nadjeżdżającego pociągu. Sprawę zbada prokuratura.

Jak informuje Radio Szczecin, na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie. Wypadek oznacza utrudnienia w ruchu.

Przejazd kolejowy Kołbaskowo-Smolęcin został zablokowany. By przejechać, kierowcy muszą korzystać z objazdów przez Warzymice i Karwowo. Do wieczora nie będą kursować pociągi na trasie Szczecin Główny – Tantow. Pasażerom pozostały autobusy zastępcze.

Usunięcie wykolejonych wagonów pociągu relacji Szczecin-Berlin wymaga uzgodnień ze stroną niemiecką

– przekazał w mediach społecznościowych Piotr Tuzimek, oficer prasowy KP PSP w Policach.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij