×

Policja zatrzymała fałszywego dostawcę jedzenia. Powodem był odór z jego torby

Dostawców jedzenia popularnych aplikacji codziennie można zobaczyć na ulicach większych miast. Taki sposób zamawiania stał się tak popularny, że widok ludzi z charakterystycznymi, kwadratowymi plecakami nikogo nie dziwi. Mijamy ich na swoim parkingu, osiedlu, a nawet na klatce schodowej. Ich obecność nie wydaje nam się podejrzana. Ten fakt postanowił wykorzystać pewniem nastolatek.

Fałszywy dostawca jedzenia

„Pomysłowy” 17-latek postanowił przebrać się za dostawcę firmy „Just Eat” (w Polsce znanej jako Pyszne.pl). Pewnego wieczoru jechał na rowerze przez Londyn. Nic nie zdradziłoby jego zamiarów, gdyby nie godzina. Było juz po północy.

Patrolujący ulicę policjanci postanowili zatrzymać rowerzystę do kontroli. Choć nastolatek próbował uciec, zdołali go złapać. Nagle poczuli dziwny zapach wydobywający się z plecaka.

Policjanci otworzyli plecak dostawcy i zamarli

W kwadratowym plecaku dostawcy znaleźli dziewięć woreczków. Zawartość wyglądała jak marihuana i to właśnie jej zapach poczuli policjanci. To nie jedyny „skarb”, który znaleźli. Nastolatek miał ze sobą 520 funtów gotówki (2756 zł) oraz telefon komórkowy z kontaktami do klientów.

17-latek został aresztowany za posiadanie narkotyków oraz ucieczkę przed policją. Jego zdjęcia zostały opublikowane na Twitterze przez Metropolitan Police.

Dochodzenie w sprawie

Fałszywy dostawca jedzenia nigdy nie pracował dla aplikacji. Policja ustaliła, że kurtkę i plecak zdobył z innego źródła. Przebranie używał jako przykrywkę do organizowania nielegalnej sprzedaży narkotyków.

Może Cię zainteresować

zamknij