×

Ten dopochwowy głośnik pozwala słuchać muzyki mamie oraz dziecku znajdującemu się w brzuchu

Od lat wiadomo, że muzyka pozytywnie wpływa na rozwój płodowy dziecka. Ten fakt zainspirował naukowców do przeprowadzenia badania, w którym udało się udowodnić, że rozwijające się dziecko reaguje mocniej na muzykę odtwarzaną elektromechanicznie w pochwie, niż na dźwięk ze źródeł umiejscowionych na brzuchu przyszłej matki. To odkrycie otrzymało Nagrodę Nobla dziedzinie położnictwa.

To fenomenalne odkrycie zostało już wykorzystane w praktyce. W sklepie internetowym pojawiły się specjalne głośniki, które służą do umuzykalniania dziecka będącego jeszcze w łonie matki. Naukowcy przekonują, że słuch jest jednym z najszybciej kształtujących się zmysłów i osiąga pełną sprawność już w 16 tygodniu ciąży.

Jeśli któraś z pań chciałaby dzielić przyjemne chwile ze swoim dzieckiem już w trakcie ciąży, powinna wiedzieć, że naukowcy podkreślają, iż badany był tylko wpływ muzyki na płód oraz matkę, ale nie wibracje dopochwowego głośnika.

Cały gadżet składa się ze specjalnego, kulistego głośnika, który jest odporny na wilgoć, rozgałęźnika wraz ze słuchawkami, opakowania na urządzenie oraz woreczka ułatwiającego przenoszenie. Aby zarządzać urządzeniem wystarczy pobrać aplikację dostępną dla smartfonów.

Autorzy pomysłu zachęcają, aby używać Babypod’a podczas badań USG. Wtedy można zaobserwować, czy płód naprawdę reaguje na muzykę puszczaną z głośnika. Cena gadżetu w oficjalnym sklepie wynosi prawie 650 zł.

Twórcy urządzenia przygotowali nawet specjalne listy odtwarzania na aplikacji Spotify, dzięki czemu możliwe będzie wpływanie muzyką na różne aspekty rozwoju dziecka.

Co myślicie o tym dość niekonwencjonalnym pomyśle? Kupilibyście to urządzenie? Podzielcie się opinią w komentarzach.

Polecane

Może Cię zainteresować