×

Dominika Gwit ma problemy zdrowotne. Aktorka przyznała, że leczy się od 7 lat!

Dominika Gwit ma problemy zdrowotne. Ogromne wahania wagi, jakich doświadczyła kilka lat temu, nie pozostały bez wpływu na jej zdrowie.

Spektakularna metamorfoza

Dominika Gwit jest, jak na razie, najbardziej znana z tego, że schudła 50 kilogramów, a następnie jeszcze szybciej odzyskała je z powrotem. Jej walka z nadwagą rozpoczęła się wiosną 2014 roku.

Aktorka Przepisu na życie tłumaczyła wtedy, i brzmiało to bardzo rozsądnie, że musi schudnąć dla zdrowia, bo trzeci stopień otyłości w wieku dwudziestu pięciu lat do niczego dobrego nie prowadzi. W grudniu tego samego roku ważyła już 50 kilogramów mniej. Niestety, efekt okazał się krótkotrwały. Celebrytka wyznała wtedy, że jest chora na otyłość i „rozjechała się” po zakończeniu diety.

O swoich zmaganiach z nadwagą postanowiła opowiedzieć w książce Moja droga do nowego życia. Niestety, w międzyczasie czytelnicy trochę się pogubili w tym, czy Dominika czuje się szczęśliwsza w większym czy mniejszym rozmiarze. Kiedy w dwudziestej edycji Tańca z gwiazdami skołowana Beata Tyszkiewicz podpowiedziała jej, że gdyby zrzuciła ze 20 kilogramów, to byłoby jej po prostu lżej, Gwit przytyła jeszcze bardziej i do historii programu przeszła jako jedyna celebrytka, której nie tylko nie udało się schudnąć podczas treningów, ale nawet w zbiorowej choreografii w finałowym odcinku sprawiała wrażenie, jakby się jeszcze bardziej zaokrągliła.

W wywiadach zapewniała, że dopiero teraz czuje się naprawdę szczęśliwa, jednocześnie przypominając, że otyłość jest chorobą. Jak zawile tłumaczyła w rozmowie z Twoim Imperium:

Jestem najszczęśliwszą kobieta pod słońcem. Czuję się piękna i kochana w rozmiarze XL. Ja już zaingerowałam w swoje życie, omamiając się dietą bez wsparcia psychologicznego. Żałuję, bo to nie było dla mnie dobre. Oczywiście otyłość jest chorobą i raz na jakiś czas warto dla zdrowia zrzucić kilka kilogramów. Ale po jakimś czasie one i tak będą wracać. Takie już jest życie.

Dominika Gwit ma problemy zdrowotne

Ogromne wahania wagi, które dokonały się w krótkim czasie, nie pozostały bez wpływu na zdrowie Dominiki. Jak ujawniła ostatnio w rozmowie z Jastrząb Post, nadal odczuwa konsekwencje zmiany wagi ze 104 na 54 kilogramy bez fachowego wparcia. Jak wspomina:

Na szczęście nie miałam żadnych myśli samobójczych. Ale jak miałam tę przygodę z całkiem dużym wahaniem wagi, bardzo niezdrowym, niedobrym to to, co się wtedy ze mną działo, to nie było fajne. Ale to było bardzo dawno temu i myślę, że nie ma o czym rozmawiać.

Aktorka przyznaje, że od 7 lat mierzy się z problemami emocjonalnymi i samoakceptacją. Na szczęście robi postępy. Jak ujawnia:

Jestem, jaka jestem. Nie jestem na żadnej diecie od siedmiu lat. Leczę się od siedmiu lat. Każdy coś ma. Każdy z nas ma problem z samoakceptacją, bo to jest bardzo trudna sprawa do osiągnięcia. Ja włożyłam bardzo dużą pracę w to, aby kochać siebie.

Źródła: lelum.pl, www.pudelek.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować