×

Dominika Gwit ma problemy zdrowotne. Aktorka przyznała, że leczy się od 7 lat!

Dominika Gwit ma problemy zdrowotne. Ogromne wahania wagi, jakich doświadczyła kilka lat temu, nie pozostały bez wpływu na jej zdrowie.

Reklama

Spektakularna metamorfoza

Dominika Gwit jest, jak na razie, najbardziej znana z tego, że schudła 50 kilogramów, a następnie jeszcze szybciej odzyskała je z powrotem. Jej walka z nadwagą rozpoczęła się wiosną 2014 roku.

Aktorka Przepisu na życie tłumaczyła wtedy, i brzmiało to bardzo rozsądnie, że musi schudnąć dla zdrowia, bo trzeci stopień otyłości w wieku dwudziestu pięciu lat do niczego dobrego nie prowadzi. W grudniu tego samego roku ważyła już 50 kilogramów mniej. Niestety, efekt okazał się krótkotrwały. Celebrytka wyznała wtedy, że jest chora na otyłość i „rozjechała się” po zakończeniu diety.

Reklama

O swoich zmaganiach z nadwagą postanowiła opowiedzieć w książce Moja droga do nowego życia. Niestety, w międzyczasie czytelnicy trochę się pogubili w tym, czy Dominika czuje się szczęśliwsza w większym czy mniejszym rozmiarze. Kiedy w dwudziestej edycji Tańca z gwiazdami skołowana Beata Tyszkiewicz podpowiedziała jej, że gdyby zrzuciła ze 20 kilogramów, to byłoby jej po prostu lżej, Gwit przytyła jeszcze bardziej i do historii programu przeszła jako jedyna celebrytka, której nie tylko nie udało się schudnąć podczas treningów, ale nawet w zbiorowej choreografii w finałowym odcinku sprawiała wrażenie, jakby się jeszcze bardziej zaokrągliła.

W wywiadach zapewniała, że dopiero teraz czuje się naprawdę szczęśliwa, jednocześnie przypominając, że otyłość jest chorobą. Jak zawile tłumaczyła w rozmowie z Twoim Imperium:

Jestem najszczęśliwszą kobieta pod słońcem. Czuję się piękna i kochana w rozmiarze XL. Ja już zaingerowałam w swoje życie, omamiając się dietą bez wsparcia psychologicznego. Żałuję, bo to nie było dla mnie dobre. Oczywiście otyłość jest chorobą i raz na jakiś czas warto dla zdrowia zrzucić kilka kilogramów. Ale po jakimś czasie one i tak będą wracać. Takie już jest życie.

Dominika Gwit ma problemy zdrowotne

Ogromne wahania wagi, które dokonały się w krótkim czasie, nie pozostały bez wpływu na zdrowie Dominiki. Jak ujawniła ostatnio w rozmowie z Jastrząb Post, nadal odczuwa konsekwencje zmiany wagi ze 104 na 54 kilogramy bez fachowego wparcia. Jak wspomina:

Reklama

Na szczęście nie miałam żadnych myśli samobójczych. Ale jak miałam tę przygodę z całkiem dużym wahaniem wagi, bardzo niezdrowym, niedobrym to to, co się wtedy ze mną działo, to nie było fajne. Ale to było bardzo dawno temu i myślę, że nie ma o czym rozmawiać.

Aktorka przyznaje, że od 7 lat mierzy się z problemami emocjonalnymi i samoakceptacją. Na szczęście robi postępy. Jak ujawnia:

Jestem, jaka jestem. Nie jestem na żadnej diecie od siedmiu lat. Leczę się od siedmiu lat. Każdy coś ma. Każdy z nas ma problem z samoakceptacją, bo to jest bardzo trudna sprawa do osiągnięcia. Ja włożyłam bardzo dużą pracę w to, aby kochać siebie.

Źródła: lelum.pl, www.pudelek.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować