×

Ta samotna mama udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! Jej historia to jedna wielka inspiracja!

Lulu pochodzi z Argentyny, ale obecnie wraz ze swoją córeczką, mieszka w Stanach Zjednoczonych. Samotna mama wróciła do szkoły, ale nie była zainteresowana ani pracą w tradycyjnym wymiarze godzin – od 9 do 17, ani stylem życia, który wymaga ciągłej pracy w celu zapewnia środków na opłatę czynszu za wynajem mieszkania.

Kiedy Lulu wyprowadzała się z domu, podjęła bardzo ważną decyzję. Kobieta postanowiła zamieszkać w kontenerze i w pojedynkę przekształciła go w dom dla siebie i małej córki. I choć Lulu nie posiadała żadnego doświadczenia budowlanego, w ciągu miesiąca stworzyła swój mały raj na ziemi.

Kobieta wydała 400 dolarów na instalacje okien i urządzenie funkcjonalnej kuchni.

dom-z-kontenera-6

„Kiedy nie masz pieniędzy, po prostu bądź kreatywny” – zdradziła Fair Companies, zaradna mama.

Po kilu wizytach na pchlich targach, Lulu znalazła praktycznie wszystkie potrzebne materiały  i urządzenia. Każdy element jej domu pochodzi z recyklingu, ale jednocześnie należy zaznaczyć, że znajdują się one w doskonałym stanie.

W oryginalnym domku, znalazło się miejsce na kuchnię, salon, który przez pewien czas był jednocześnie sypialnią, łazienkę i salę zabaw dla kilkuletniej dziewczynki.

dom-z-kontenera-3

Z biegiem czasu, samotna mama doszła do wniosku, że liczący 15 m² kontener jest za mały. Kobieta postanowiła zbudować nową sypialnię, wykorzystując w tym celu niskopodwoziową przyczepę.

dom-z-kontenera-5

Kobieta twierdzi, że wybór jakiego dokonała nie dotyczył bezpośrednio miejsca w którym zamieszka z córką, ale tak naprawdę chodziło o wybór stylu życia. Lulu chce jak najwięcej czasu poświęcić swojej córce, jednocześnie nie ma zamiaru skupiać się na rzeczach materialnych.

dom-z-kontenera-4

A Ty co sądzisz o projekcie samotnej mamy? Czekam na Twoją opinię! Nie zapomnij również podzielić się tym wpisem ze swoimi przyjaciółmi.

Może Cię zainteresować