×

Dlaczego Michał Wiśniewski ma czerwone włosy? Zaskakujące wyznanie wokalisty

Czerwone włosy i wyjątkowo kochliwa natura, to dwa znaki rozpoznawcze Michała Wiśniewskiego. Lider grupy Ich Troje farbuje włosy od ponad 20 lat! I chociaż kilka razy próbował zdradzić swój ognistowłosy wizerunek, prędzej czy później wracał do czerwieni. Dlaczego Michał Wiśniewski ma czerwone włosy? Odpowiedź może wielu zaskoczyć.

Ich Dwoje i Czerwony

Zespół Ich Troje powstał w 1995 r. Od tego czasu wiele się zmieniło, a w zespole, obok Jacka Łągwy i Michała Wiśniewskiego, kilkukrotnie pojawiała się nowa wokalistka. Ale pewna rzecz pozostawała niezmienna – ognistowłosy wizerunek Wiśni.

Gwoli wyjaśnienia, lider grupy Ich Troje próbował eksperymentować z kolorem swoich włosów. Farbował je na zielono, niebiesko i blond. Przez moment był nawet brunetem. Jednak wokalista porzucał czerwień tylko na chwilę i szybko do niej wracał. Wiśniewski nosi ognistą czuprynę już od 22 lat! Nic dziwnego, że przyjaciele nazywają go Czerwonym.

Tym, którzy zastanawiają się, jakim cudem po tylu latach intensywnej koloryzacji Wiśniewski nadal jest posiadaczem dość gęstych, bujnych włosów, piosenkarz odpowiada:

Może raz na zawsze: Używam TONERA a nie farby – Fire&Poppy Red.  I teraz już zawsze będę odsyłał do tego posta. Uff

Dlaczego Michał Wiśniewski ma czerwone włosy?

W latach 90., gdy powstawał zespół Ich Troje, czerwone włosy wzbudzały spore kontrowersje i skutecznie zwracały uwagę. Mogło by się zatem wydawać, że Michał Wiśniewski celowo zmienił kolor włosów na czerwony, żeby zyskać rozgłos.

Ale wokalista twierdzi, że wybór tego koloru był dziełem przypadku. A – mówiąc precyzyjniej – przypadku i alkoholu.

Wiśniewski pod wpływem procentów wymyślił sobie, że zafarbuje włosy na niebieski lub zielony kolor. Ale że fryzjerka nie miała takiej farby, zaproponowała czerwień.

To nie było przemyślane, nie miało też nic wspólnego z jakimś świadomym kształtowaniem swojego stylu. Po prostu strzeliło mi coś takiego do głowy i już — tego dnia byłem po prostu „natrzaskany”. Ale cieszę się, że fani to zaakceptowali

– wyznał z rozbrajającą szczerością Czerwony w książce „Ich Troje. Biografia”, która ukaże się pod koniec lipca.

W książce z pewnością pojawi się więcej takich „smaczków” z życia Wiśni i zespołu Ich Troje.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować