×

13-latkę wyproszono ze szkoły z powodu sukienki. Nauczyciel uznał, że jest nieodpowiednia

Demetra Alarcon jest uczennicą Fisher Middle School w Los Gatos w Kalifornii. Dwa razy w ciągu 1 dnia została poproszona o to, aby zmieniła swój strój. Wszystko przez to, że podobno był zbyt wyzywający i mógł rozpraszać chłopców.

Za pierwszym razem 13-latka przyszła do szkoły w niebieskiej, mini sukience. Uznano ją za zbyt krótką i całkowicie nieodpowiednią. Decyzją jednego z nauczycieli dziewczynkę odesłano do domu.

Zadzwoniła do taty, który miał przywieźć jej do szkoły inne ubranie

Mężczyzna po pewnym czasie pojawił się pod szkołą i wręczył dziewczynce inny strój. Były to szorty i top na ramiączkach. Postanowił, że poczeka na rozwój wydarzeń. Ten ubiór również okazał się być nieodpowiedni.

Dyrektor szkoły stwierdził, że spodenki są zbyt krótkie

Przezorny tata przygotował się także i na taką ewentualność…

W samochodzie miał przygotowane również legginsy – czarne i długie. Dopiero one zostały zaakceptowane. Ojciec dziewczynki był bardzo niezadowolony.

Postanowił, że musi zrobić coś z zaistniałą sytuacją

Dzisiaj jest ponad 30 stopni na zewnątrz, a ona musi nosić leginsy do kostki. Szkolny dress code zabrania noszenia krótkich spodenek. To nie jest w porządku. To zdecydowanie musi się zmienić.

Pan Tony Alarcon wszedł w spór z dyrekcją szkoły

Walczy o zmianę dress codu obowiązującego w placówce. Uważa, że jest on niesprawiedliwy dla dziewcząt, bo to przede wszystkim ich dotyczą pewne zasady. Zabrania się noszenia zbyt krótkich spódnic i sukienek, a boczny szew szortów także musi być określonej długości. Nie można też nosić koszulek na ramiączkach. Jego córka twierdzi, że nikt w szkole nie słyszał o tym, aby kiedykolwiek ukarano jakiegoś chłopca.

Okazuje się, że pan Alarcon próbował znaleźć nawet spodenki, które spełniają wymogi szkoły. Było to bardzo trudne. Tylko dwa sklepy w okolicy miały takie w swojej ofercie.

Dress code powinien być racjonalny. To tylko dzieci, nie możemy ich traktować, jak symbole seksu w wieku 13 lat.

Kto ma rację w tym sporze?

Polecane

Może Cię zainteresować