×

Wnuczka potajemnie filmowała babcię i jej opiekunkę. W ten szokujący obraz nie mogła uwierzyć

Na całym świecie ludzie cierpią z powodu choroby Alzheimera. Demencja odbiera tożsamość i ogranicza. Chorzy zapominają wiele sytuacji, które miały miejsce miesiąc temu, czy nawet wczoraj. Często tracą wszystkie wspomnienia i kompletnie zapominają kim są.

Tak samo było w przypadku 94-letniej Mirijam Marino. Emerytka z Argentyny nie była w stanie sama mieszkać, ponieważ z dnia na dzień jej stan się pogarszał, dlatego wnuczka zatroszczyła się o to, aby jej babcia miała cały czas opiekę. Zdecydowała się na opiekunkę dla kobiety.

1

Pewnego dnia sąsiedzi Mirijam zwrócili uwagę na dziwne odgłosy, które dochodziły z mieszkania starszej kobiety.

94-latka nie informowała wnuczki o tym, co się dzieje pod jej nieobecność, ponieważ nie pamiętała tego… Młoda kobieta zdecydowała się dowiedzieć, co dzieje się, gdy nikt nie patrzy. Zainstalowała w domu ukryte kamery. Gdy zobaczyła, co 28-letnia pielęgniarka Maria Esther Álvarez Salvatierra robi z babcią, doznała szoku! Pielęgniarka traktowała kobietę w brutalny sposób.

2

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten dramat mógł trwać ponad trzy lata! Pielęgniarka, gdy tylko w domu pojawiała się reszta rodziny, była miła i nikt nie przypuszczał, że jest zdolna do takich okrutnych czynów.

3

Osoby cierpiące na demencję, podobnie jak dzieci, nie są w stanie walczyć z oprawcą i prosić bliskich o pomoc. Wnuczka 94-latki był tak oburzona zachowaniem ‚pielęgniarki’, że cały film umieściła w Internecie.

4

Do tej pory ponad 1,5 miliona ludzi widziało film. Niepokojący obraz, który pokazuje, jak bezwgzlędni potrafią być ludzie.

Niestety nie tylko w Argentynie dzieją się taki rzeczy. Torturowanie słabszych jest czymś, czego nie można wybaczyć. Bycie pielęgniarką to praca pełna poświęcenia i zaangażowania, dlatego nie powinny robić tego osoby, które nie są empatyczne…

Polecane

Może Cię zainteresować