×

Nekrolog Pawła Królikowskiego. „Zamiast kwiatów prosimy o wpłaty na leczenie Kamila”

Nekrolog Pawła Królikowskiego został udostępniony przez Antka jego syna i oprócz poczucia straty zawiera wzruszającą prośbę.

Nekrolog Pawła Królikowskiego

Dziś rano koło godziny 10:00 Antek Królikowski udostępnił na swoim facebooku nekrolog swojego zmarłego ojca. Niezwykle wymowny jest fakt, że zdjęcie nie zawiera żadnego opisu. Na samym nekrologu oprócz wyrazów bólu oraz tęsknoty widnieje niezwykła prośba. Zamiast kwiatów rodzina zmarłego aktora prosi o datki na rzecz leczenia chorego Kamila. 

Wpłaty mają zostać przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba”. Zajmuje się ona nie tylko leczeniem pacjentów, ale także finansuje pomoc w kwestii leków czy zakupów sprzętu medycznego. Jednym z jej podopiecznych jest właśnie Kamil Ziółkowski, który ze wszystkich sił walczy z glejakiem mózgu. Pierwszy etap już za nim, gdyż usunięto część nowotworu, ten jednak powróci jeśli lekarze nie podejmą kolejnych kroków.

Data pogrzebu Pawła Królikowskiego

Jak podała przedstawicielka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pogrzeb uwielbianego aktora ma mieć charakter państwowy. Wywołało to liczne kontrowersje wśród osób, które uważają, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Przeciwnicy tej decyzji podkreślają także, że wielu innych także znakomitych aktorów nie doczekało tak honorowego pożegnania.

Paweł Królikowski spocznie na warszawskich Powązkach. Pogrzeb odbędzie się 5 marca, a same uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 w kościele Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa.

Źródła: www.facebook.com, www.pudelek.pl, www.onet.pl, www.onet.pl, www.kawalek-nieba.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay, Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij