×

Jechał autem z synami w śnieżny wieczór. Chłopcy nagle zaczęli prosić, by się zatrzymał

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi rodzinne spotkania i mnóstwo wspaniałych, niezapomnianych chwil. Wie coś o tym Daniel Medina z Milwaukee ze stanu Wisconsin, który pewnego, zimowego wieczoru spotkał się z nietypową prośbą swoich dzieci. Cała sytuacja zapadła w pamięć mężczyźnie, dlatego postanowił podzielić się nią na Facebooku. Post błyskawicznie zdobył tysiące polubień i setki udostępnień.

„Tato, zatrzymaj samochód”

Daniel Medina i jego dwaj synowie w wieku 6 i 10 lat jechali samochodem, gdy nagle chłopcy poprosili tatę, aby zatrzymał pojazd. Mężczyzna nie miał pojęcia, o co tak naprawdę im chodzi, tym bardziej, że na zewnątrz było wyjątkowo zimno.

Facebook 

Nieznajomy mężczyzna

Chwilę później Daniel zauważył na chodniku pewnego mężczyznę. Wiedział już, że chłopcy także go dostrzegli i właśnie dlatego poprosili tatę o zatrzymanie samochodu.

Mężczyzna był na wózku inwalidzkim i… odgarniał śnieg

Każdy, kto kiedykolwiek odgarniał śnieg, zdaje sobie sprawę, jak wiele wysiłku to wymaga. Teraz wyobraź sobie, że robisz to poruszając się na wózku inwalidzkim. Wyobrazili to sobie również synowie Daniela, którzy z własnej inicjatywy postanowili pomóc niepełnosprawnemu mężczyźnie. Po chwili przyłączył się do nich również tato chłopców.

Tato, który był bardzo dumny ze swoich synów i nic w tym dziwnego!

Jestem najdumniejszym tatą na świecie. Zrobiłem im aż zdjęcie, aby się pochwalić na Facebooku

Pomoc innym

Nie każdy czuje potrzebę, aby pomagać potrzebującym. Ci dwaj chłopcy o wielkich sercach mimo bardzo młodego wieku pokazali, że los innych nie jest im obojętny. Powinniśmy brać z nich przykład, bo to właśnie takie drobne gesty i pamięć o drugim człowieku sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i wartościowi.

Jeśli widzisz kogoś, kto niesie ciężkie torby, pomóż. Jeśli widzisz, że ktoś płacze, może warto zapytać, czy wszystko w porządku. Jesteśmy tylko i aż ludźmi. Nie zapominajmy o tym!

Polecane

Może Cię zainteresować