×

Nie żyje aktor znany m. in. z serialu TVP! Fani są zdruzgotani jego odejściem

Nie żyje utalentowany aktor. Chociaż popularność przyniosła mu rola w serialu emitowanym przez TVP, to można go było widywać przede wszystkim na deskach teatru. Zmarł 27 stycznia, jednak informację o jego śmierci podano do wiadomości publicznej dopiero dzisiaj.

Wiadomość o śmierci aktora

Śmierć aktora jest szokiem dla wielu osób. Nawet fani, którzy śledzili artystę w mediach społecznościowych mogą być zaskoczeni informacją o jego odejściu do wieczności. Jak powiadomił dzisiaj na Facebooku Film Polski, mężczyzna zmarł 27 stycznia w Warszawie, ale wcześniej nie rozpowszechniano tego.

Miał na swoim koncie wiele ról filmowych oraz teatralnych. Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki „Janosikowi”, gdzie wcielił się w harnasia Bardosa, ale znany jest również z kreacji w „Rodzinie Połanieckich”, „Szaleństwach Majki Skowron” czy „Czarnych chmurach”.

Na ekranie zadebiutował w 1964 roku rolą spektaklu telewizyjnego pt. „Ladacznica z zasadami”. Jednak w swoim dorobku artystycznym miał wiele innych ról. Występował głównie na deskach Teatru Klasycznego, Powszechnego, Narodowego oraz Polskiego w Warszawie.

Czesław Jaroszyński nie żyje

Czesław Jaroczyński zrezygnował z aktorstwa w 1990 roku i został wykładowcą retoryki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie był uwielbiany przez studentów. Wydał też tomik poetycki, spis wspomnień oraz zajął się pisaniem profesjonalnych recenzji teatralnych.

Artysta bardzo zwracał uwagę na sposób wysławiania się, dlatego denerwowało go niedbalstwo językowe, tak powszechne w dzisiejszych czasach.

Jaroszyński zmarł w wieku 88 lat. Nie podano, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci aktora.

Źródła: www.wprost.pl, www.radiozet.pl, kultura.gazeta.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować