×

Kosmetyczka w trakcie malowania paznokci zauważyła ciemny pasek na paznokciu klientki

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i zadbane paznokcie. Choć wiele pań wciąż stara się samodzielnie zadbać o ich wygląd, coraz więcej osób korzysta z usług profesjonalnych kosmetyczek, które wiedzą o paznokciach dosłownie wszystko.

Jean Skinner to kobieta, która prowadzi swój własny gabinet kosmetyczny. Kiedy pewnego dnia przyszła do niej klientka, była w szoku, gdy zobaczyła jeden z jej paznokci. Już po chwili poinformowała ją, że może być poważnie chora, a świadczyła o tym czarna linia przebiegająca przez środek jej paznokcia.

Chwilę później Jean postanowiła opublikować zdjęcie swojej klientki. Wpis w ciągu zaledwie 10 dni zebrał aż 5400 komentarzy!

Kilka tygodni temu przyszła do mnie klientka, która chciała zrobić sobie paznokcie. Nie byłoby w tej wizycie pewnie nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przez jej paznokieć przebiegał prosty, ciemny pasek. Byłam więc zmuszona do użycia ciemniejszych kolorów, aby go zakryć.

Diagnozy w innych salonach kosmetycznych były różne. Niektórzy twierdzili, że widoczny pasek jest spowodowany niedoborem wapnia, inni, że to cecha dziedziczna, a niektórzy, że to blister z krwią. Ja byłam jednak zupełnie innego zdania. Od samego początku twierdziłam, że był to czerniak. Nie chciałam jej jednak straszyć i poradziłam, aby udała się z tym do lekarza, który będzie mógł postawić właściwą diagnozę.

Mój czarny scenariusz niestety się sprawdził. Kiedy moja pacjentka zadzwoniła do mnie kilka dni później, okazało się, że był to bardzo agresywny czerniak, który niestety rozprzestrzenił się już na węzły chłonne kobiety.

Nietypowe zmiany w paznokciach mogą być bardzo niebezpieczne i pod żadnym pozorem nie powinno się ich lekceważyć. Wczesna diagnoza może uratować Ci życie…”

Paznokcie mogą więc powiedzieć o naszym stanie zdrowia znacznie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Obserwuj je, a kiedy tylko zauważysz jakieś niepokojące sygnały, natychmiast udaj się do lekarza.

Może Cię zainteresować

zamknij