×

W wieku 16 lat skazano ją na dożywocie. Dziś w obronie dziewczyny staje wiele znanych osób

Cyntoia Brown została skazana na dożywocie w 2004 roku za zabicie mężczyzny, który płacił jej za seks, gdy miała zaledwie 16 lat. Dzisiaj wielu celebrytów stara się pomóc jej wyjść z sytuacji, w jakiej się znalazła. Twierdzą, że kara, która spotkała dziewczynę, jest niesprawiedliwa. W jej obronie stanęły takie gwiazdy, jak Kim Kardashian czy Rihanna.

Wyobraź sobie, że w wieku 16 lat jesteś wielokrotnie odurzana i wykorzystywana przez różnych mężczyzn. Wyobraź sobie, że zostajesz kupiona przez 43-letniego zwyrodnialca, który zabiera Cię do domu tylko po to, aby wykorzystywać Cię seksualnie. W końcu znajdujesz dość odwagi, by walczyć, a w ostateczności zabić tego, kto Ci to wszystko robi.

JAE S. LEE/AP

JAE S. LEE/AP

Brown była sądzona w Tennessee za zabicie 43-letniego Johnnyego Mitchella Allena. Podczas procesu dziewczyna zeznała, że była dławiona, bita, wykorzystywana i bardzo często grożono jej bronią. Mimo tak wielu czynników, została uznana za winną i skazano ją na dożywocie, za zabicie swojego oprawcy. Jakby tego było mało, nie kwalifikuje się do zwolnienia warunkowego, dopóki nie skończy 69 lat.

Jakiś czas temu powstał film dokumentalny, który miał na celu pokazanie przeszłości oskarżonej. Wywiad przedstawia całą prawdę na temat przerażającej historii, z którą przyszło się jej zmierzyć.

Brown ma aktualnie 29 lat, a w więzieniu spędziła już prawie 13. W ramach więziennego programu ukończyła studia i została wolontariuszem w jednym ze stowarzyszeń.

Petycja, której celem jest zwolnienie Brown z więzienia, jest obecnie w toku. Do tej pory zgromadzono prawie 124 000 podpisów w tej sprawie.

Może Cię zainteresować